19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Skandalda şok!
14 Nisan 2011 Perşembe 15:26

Skandalda şok!

Büyük skandaldaki memur, rüşveti yardıma muhtaç birinden almış!

Haberdar-Haber Merkezi-GAZİMAĞUSA

 

Gazimağusa’da rüşvet aldığı gerekçesi ile tutuklanan devlet memuru Mehmet Altuner, dün Gazimağusa kaza mahkemesine çıkarılarak aleyhinde 2 gün tutukluluk kararı alındı.

 

Soruşturmayı yürüten polis memuru Mehmet Bakır, verdiği yeminli şahadette zanlı Mehmet Altuner’in, Mustafa Karataş isimli Taşlıca’da sakin şahıstan, 3 bin TL rüşvet aldığını anlattı.

 

Devletten yardım alan vatandaştan rüşvet aldı

 

Mehmet Bakır, zanlı Altuner’in Gazimağusa Çalışma Dairesi’nin istihdam bölümünde çalıştığını belirterek, sağlık problemleri nedeni ile yardım alan özürlü şahısların kayıtlarını kabul etmekle görevli olduğunu anlattı. Zanlının bu çerçevede önceki gün sağlık problemleri nedeni ile devletten yardım alan Esra Karataş isimli şahsın, maaşının devam edebilmesi için her yıl düzenli olarak girdiği sağlık kontrolüne, bundan böyle gerek kalmadan maaşını devam ettirme garatisinde bulunarak, söz konusu şahsın babası Mustafa Karataş’tan 3 bin TL rüşvet aldığını anlatan Bakır, söz konusu 3 bin TL ye emare olarak el konulduğunu söyledi.

 

2 gün tutuklu kalacak

 

Mehmet Bakır, birçok tanığın bulunduğunu ve zanlının serbest kalması halinde bu tanıklara etki edebileceğini söyleyerek mahkemeden zanlının 3 gun süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Bunun üzerine Gazimağusa Kaza Mahkemesi yargıcı Banu Soyer, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ