19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyasetçilere güven sıfır!
11 Nisan 2011 Pazartesi 16:25

Siyasetçilere güven sıfır!

UBP’deki gerilim, vatandaşların siyasetçiye olan güvenini daha da azalttı

 Abbas ELMAS

 

Koalisyona mı gidilecek yoksa kabinede yapılacak bir revizyonla yola mı devam edilecek tartışmalarına geçtiğimiz son noktayı Başbakan İrsen Küçük koydu. Üç yeni bakanla yola devam kararı alan Küçük’e koltuklarından olan bakanların yanıda koltuk bekleyenlerin de tepkisi büyük oldu. Kırgınlıklarını Meclis’te nisabı sağlamama yanında bazı kulislerde istifaya kadar vardıracakları söylenen bazı milletvekillerine halkın tepkisi ise büyük. Siyasilere güvenlerinin kalmadığını dile getiren vatandaşlar ‘koltuğun değil, hizmetin’ beklentisinde olduğunu vurguluyor...

 

 

Bike Gülok:

“Son zamanlarda yaşanan ekonomik krize karşılık hükümet tarafından alınan önlemlere vatandaşların vermiş olduğu tepkileri görmezden gelip hiçbir icraat yapmayanlar şimdi koltuklarını kaybetti diye ayaklandılar. Bence bu güne kadar vatandaşın sorunlarına yönelik icraatlar yapsalardı yerlerinde kalırlardı. Bunların tüm derdi koltuk. Vatandaşın sorunlarını görmezden geldiler ve hala gelmektedirler. Siyasetçilere hiç güvenimiz kalmadı. Bu güvensizliği de sandık başında belli edeceğiz.”

 

Salih Doktoroğlu:

“Bakanlarımızın koltuk sevdası hiç bitmiyor. Gelen ağam, giden paşam. Yaşananların ardından kendilerine halkın güveni kalmadığı zaman da canları sıkılıyor. Vatandaş, ülkede yaşanan bu kadar olumsuzluğa karşın milletvekillerine nasıl güvensin. Halkın güvenini kazanmak için icraat gerekir. Oysa bunlar koltuğa oturup sadece ahkâm kesiyor.”

 

Hüseyin Yücekal:

“Bence Milet vekilleri yaşanan bunca sıkıntı ve soruna artık bir çözüm düşünmesi gerekir. Seçilmişler olarak halka verdikleri sözleri yerine getirmeleri gerekir . Ortaya çıkan tablo görevi aldıkları günden beri hiçbirşey yapmadıkları yönündedir. Bence koltuk peşinde koşmak yerine bir araya gelip çözüm üretmelidirler. Bu halk icraat bekliyor.”

 

Cevdet Yücekal:

“Milletvekillerimizin göreve geldikleri günden itibaren tek dertleri koltuğa oturmak. Bir buçuk yıl geçti halk için hiçbir icraat yapmadılar. Halkın artık sabrı kalmadı. Vatandaş bir bıkkınlık içinde. Politikacılara güvenimiz kalmadı. Ben önümüzdeki seçimlerde oy kullanmama kararı aldım, çünkü değişen bir şey yok, gelen ayni giden ayni. Halk acı içinde kıvranıyor, artık doğru dürüst bir yönetim istiyoruz.”

 

İsmail Erken:

“Bakanlarımız koltuklarını kaybetmemek için ülke menfaatlerini hiçe sayıyorlar. Onlar için ülkenin geleceğiymiş , halkın refahıymış hiç önemi yok. Bir koltuk sevdasından başka gözleri bir şey görmüyor. Artık oturdukları koltukların hakkını vermeleri gerekiyor. Halkın beklentisi bu. Siyasetçilere hiç güvenimiz kalmadı”.

 

Kubilay Yalçınkaya:

“30 yıldır tüm siyasiler hep ayni şeyi yaptı. Koltuk uğruna vatandaşın dertlerini görmezden geldiler. Artık hiç birine güvenimiz kalmadı ve bu nereye kadar sürecek bilmiyorum. Vatandaş artık uyandı ve icraat beklemektedir. Kimsenin koltuk sevdasını çekecek durumda değiliz .”

 

Orhan Eren:

“Bakanlarımız verdikleri sözleri tutmuyor. Ekonomimiz bu kadar zor durumdayken milletvekillerinin koltuk kavgası yapması ve vatandaşı görmezden gelmesine tahammül edemiyoruz. Vatandaşın sorununa çözüm bulma yerine kendi menfaatleri peşinde koşuyorlar. Siyasilere eskisi kadar güvenmiyorum.”

 

Naim Tanbay:

“Siyasilere artık güvenim kalmadı. 3 gün önceki yemeği içine değişik bir baharat katarak tekrar vatandaşın önüne koyuyorlar. Vekiller ülkede sadece çözümsüzlük üretiyorlar buna tahammülümüz kalmadı. Bundan sonra vatandaş halkın sorunlarıyla ilgilenecek, koltuk peşinde koşmayacak bakanlar istiyor. Bu durumdan tek zarar gören biziz ve ne huzurumuz kaldı nede güvenimiz.”

 

Ahmet Şanver:

“Son kabine değişikliğinde birileri dışlanmış gibi algılandığı için ortalık karıştı. Herkes kariyer peşinde, bence bakanlarımızın derdi de bu.”

 

Ulu Afanyalı:

“Siyasetçilere güvenimiz kalmadı. Ali Çetin Amcaoğlu, halktan biri onu çok seviyorum ancak, geriye kalanların hepsi koltuk sevdası. Halkın sorunları onlar için önemli değil. Bundan sonra bizim için de onlaın bir önemi yok. Halk sandık başına gittiğinde bunu ortaya koyacak .”

 

Hasan Basmaz:

“Siyasetçilere hiç güveni yok. Son 2 yıldır halkın ne kadar sıkıntılar çektiğini herkes iyi bilmektedir ancak siyasetçilere baktığımızda hepsi de bir koltuk derdinde. Bu durumda bizim nasıl güvenimiz kalsın. Bence bundan sonrası için vatandaş güven vermeyen kimseyi seçmeyecek. Herkesin gözü açıldı.”

 

Ozan Özdemir:

“Siyasetçilere güvenim kalmadı artık. Yaptıklarını doğru bulmuyorum. Vatandaş bu kadar sıkıntı içindeyken, millet vekillerinin koltuk uğruna partilerini bile ekarte etme çabası içinde olması kabul edilemez bir durumdur. Hiç birine güvenmiyorum.”

 

Sami Şangil:

“Bence bakanların yaptığı hiç doğru değil. Son aylarda aldıkları kararlarla halkı ayağa kaldırdılar. Polisle vatandaş karşı karşıya geldi. Daha 3 gün önce yaşananları herkes çok iyi biliyor. Halkın bu kadar sorunu varken kendilerinin çıkarları peşinde koşmaları anlamsız. Biz artık icraat yapacak adam istiyoruz. Şu anki milletvekillerinin hiç birine güvenmiyorum.”

 

Ramadan Ozan:

“Değil siyasetçilere artık ülkede yürütülen politikalara bile güvenimiz kalmadı. Her kafadan bir ses çıktığı yetmezmiş gibi, bir de bakanların koltuk kavgaları gündemi meşgul ediyor. Bunlara artık hiç güvenim kalmadı. Bu seçimlerde sandığa bile gitmeyeceğim.”

 

Hasan Arslandayı:

“Ne ülkede yürütülen siyasete ne de siyasetçilere güvenim kalmadı. Son zamanlarda yaşananlara rağmen bakanların koltuk peşinde koşması pek de anlamlı değil. Halk istifalarını istiyor onlar ise koltuk derdinde. Bu durum daha nereye kadar devam edecek çok merak ediyorum.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ