18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset ve tiyatro bir aradaydı
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:10

Siyaset ve tiyatro bir aradaydı

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), “Kıbrıs Türk toplumsal Varoluş Mücadelesinde Kıbrıs Türk Tiyatro Hareketi’nin Yeri ve Yansıması” konulu kültürel etkinlik düzenledi.

BES’ten verilen bilgiye göre, önceki akşam KTAMS’da gerçekleşen etkinlikte, Yaşar Ersoy’un hazırladığı “Toplumsal ve Siyasal Olaylarla Kıbrıs Türk Tiyatro Hareketi” isimli belgeselin 40 dakikalık özet gösterimi yapıldı. Aynı etkinlikte Yaşar Ersoy konu hakkında katılımcılara bilgi aktardı.


Farklı hizmetlerin önemine değinildi

Etkinliğe eski Lefkoşa Belediyesi Başkanı Mustafa Akıncı, Güney’den SIDIKEK-PEO Genel Sekreteri Adamos Andreu, bazı sendika başkan ve temsilcileri de katıldı.
BES Başkanı Birtan Aktolga sendikaların çalışanların hak alma mücadelesi yanında sosyal ve kültürel etkinlikler ile de üyelerine farklı hizmetler vermesinin önemine değindi.


Belgesel film hazırlanıyor

Aktolga, belgeseli hazırlayan BES üyesi Sanatçı Yaşar Ersoy’a ülkedeki sanatsal üretime yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti.
Sanatçı Yaşar Ersoy da, Kıbrıs Türk toplumunun dünden bugüne nasıl geldiğini ve yarına nasıl gidilmesi gerektiğini düşündürmek, sorgulamak ve sorgulatmak için tiyatro sanatı ekseninde bir belgesel film hazırladığını söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ