19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyah çelenk kapıda
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:26

Siyah çelenk kapıda

Taksiciler, bakanlığa çelenk bırakıp eylem başlatacak..

Birleşik Taksiciler Birliği, “hükümetin gayrı yasal uygulamalara devam ettiği” gerekçesiyle yarın İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakacaklarını açıkladı.


Birleşik Taksiciler Birliği Sekreteri Hakan Özkıraç, yazılı açıklamasında yarın saat 10.00’da İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakılacağını ve daha sonra bölgesel eylemler başlatılacağını belirterek, “taksicilerin sorunları çözülene kadar bu eylemler durmayacaktır” dedi.

 “Sorunların hiçbiri çözülmedi”

 

İlgili bakanlık ve mevcut hükümet yönetiminin bugüne kadar taksicilerin sorunlarının hiçbirini çözmediği ve özellikle kaçak taşımacılığın önüne geçmek yerine yanında durmayı tercih ettiğini savunan Özkıraç, şunları ifade etti:


 

Hükümet tam tersi yönde hareket ediyor

 

“Casinocularla işbirliği yaparak, kaçak taşımacılığa izin veriliyor. Bununla birlikte acente, oteller ve kiralık araçların da yapmış olduğu kaçak taşımacılık göz ardı ediliyor. Taksiciler olarak bu sorunların çözüleceği ve taşımacılıkta yasaların işler duruma geleceği hakkında, hükümetten söz almamıza almıştık. Fakat hükümet tam tersine gayri yasal uygulamalara devam etmektedir. Buna konuya örnek Balıkesir ‘T’ işletme iznini gayri yasal uygulama ile Acapulco otele çalışma izni aktarması yapmıştır. Bu durum otele bağlı 14 kişilik taksi durağını daha fazla sıkıntıya sokmuştur. Bu durumu özetlemek için sadece bir örnek! Buna benzer 13 olay daha var.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ