19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivil toplum fuardaydı
17 Nisan 2011 Pazar 15:05

Sivil toplum fuardaydı

Barışa Sende Katıl organizasyonunda, sivil toplum örgütleri, halk ile buluştu…

Hüseyin ÇİÇEK-GAZİMAĞUSA

 

Gazimağusa, İskele ve Karpaz bölgelerinden 18’e yakın toplum örgütünün katıldığı etkinlikte, konser, dans gösterisi ve bazı faaliyetler sergilendi. Etkinlik ile ilgili Haberdar’a açıklamalarda bulunan The Management Center proje sorumlusu Mehmet Harmancı, amaçlarının sivil toplum örgütlerinin yaptığı aktiviteleri topluma duyurmak, toplumdan gönüllü katkısı alıp, sivil toplum örgütlerinin güçlenmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

 

3 bölgeden 18 e yakın örgüt katıldı”

 

Engage (Barışa Sende Katıl) projesinin, sivil toplum örgütlerinin müzakere sürecinde güçlü bir rol oynamasını hedeflediğini söyleyen Harmancı, bununda sivil toplum örgütlerinin kendini güçlendirmesinden geçtiğinin altını çizdi.

 

Dün gerçekleşen etkinliğe 3 bölgeden 18 e yakın örgütün katıldığını hatırlatan Harmancı, Mağusa Belediyesinin kendilerine ciddi lojistik destek sağladığını söyledi. Ayrıca Mağusa Gençlik Merkezi(MAGEM)’inde katkıları olduğunu söyleyen Harmancı, katılımın çok güzel olduğunu belirterek, tüm halka sivil toplum örgütleri adına teşekkür etti.

 

Kayalp: Sivil toplumun güçlenmesi önemli

 

Etkinlik alanında kısa bir açıklama yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, gerçekleştirilen organizasyonda hedeflerinin halkın sivil toplum örgütlerine olan ilgisini arttırmak olduğunu söyledi. Etkinliğe her türlü lojistik desteği sağladıklarını söyleyen Kayalp, sivil toplum örgütlerinin güçlenmesine son derece önem verdiklerinin altını çizdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ