19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şirin beldemiz dert küpü!
03 Mayıs 2011 Salı 10:35

Şirin beldemiz dert küpü!

Gazimağusa'ya bağlı olan ve sürekli gelişen bu şirin beldenin en büyük sıkıntısı alt yapı...

Hüseyin ÇİÇEK - MAĞUSA

 

Mutluyaka, Gazimağusa ilçesine bağlı , 400 nüfuslu gelişmekte olan birköyümüz.Mutluyaka’nın en büyük sorunu altyapı. Köy içinde bazı yollar henüz asfaltlanmmış ve toprak. Mutluyaka’da hayvancılıkla uğraşan ve ağıllarına giderken toprak yollardan geçmek zorunda kalan vatandaşlar yazda tozdan, Kış’ta ise çamurdan şikayetçi. Ayni sorun köy içinde asfltlanmamış kimi yollardan evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar için de geçerli. Haberdar gazetesi olarak Mutluyaka’ya gerçekleştirdiğimiz ziyarette köyün sorunlarını muhtar Erkin Şafaklı’dan dinledik.

 

 

Şafaklı: Alt yapı çalışmaları tamamlanmalı

 

Mutluyaka muhtarı Erkin Şafaklı, köy gençlerine dağıtılan Kırsal Kesim arsaları kapsamındaki alanlarda başlatılan inşaatların tamamlanma aşamasına gelmesine karşın İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nca henüz altyapıların tamamlanmadığına dikkat çekti. Şafaklı,Bakanlığa çağrıda bulunarak hem bu bölgenin altyapsının tamamlanmasını hem de toprak yolların asfaltlanmasını istedi..

 

 

Dikmen çöplüğü gibi

 

Şafaklı, bölgenin bir başka sorununun ise, Mutluyaka-Mormenekşe yolu üzerinde boş bir araziye dökülen çöpler olduğunu söyledi. Muhtar Şafaklı, “ Burası tamamen sahipsiz kimse ilgilenmiyor, korkumuz bir süre sonra bursının Dikmen çöplüğüne dönüşeceğidir” dedi.

 

 

Üniversite mezunu gençlerimiz Güney'de

 

Mutluyaka sakinlerrinin sorunlarından biri de aslında ülke genelinde yaşanan “Genç işsizler” sorunu. Muhtar Erkin Şafaklı bu konuda da oldukça dertli. Şafaklı, “Genç işsizler en önemli sorunlarımızdan biri. Üniversiteyi bitiren gençlerimiz maalesef ülkemizde iş bulamadıkları için Güney’e geçip oralarda çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu ülkemiz adına utanç verici bir durum” şeklinde konuştu.

 

Mutluyaka muhtarı Elif Şafaklı, konuşmasının sonunda yetkililerin muhtarlık binasının yeniden restore edilip çağdaş bir yapıya kavuşturulması ve toprak olan futbol sahasının çimlendirilmesi konusunda yardımcı olmalarını talep etti.

 

 

Kayalp: Yollar en kısa sürede asfaltlanacak

 

Mutluyaka’nın sıkıntılarıyl ilgili Haberdar’ın görüşlerini aldığı Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Mutluyaka’nın toprak yollarının en kısa sürede asfaltlanacağını vurguladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ