19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sınav 11 Haziran’da
03 Mayıs 2011 Salı 15:37

Sınav 11 Haziran’da

YDÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı tarihi açıklandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), yurttaşı adaylara yönelik Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 11 Haziran 2011 Cumartesi günü saat 09.00’da, üniversite kampüsünde tek oturum halinde yapılacak.

 

Başvurular mesai bitene kadar devam edecek

 

Yakın Doğu Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sınav kayıtları 10 Haziran Cuma günü mesai saati sonuna kadar devam edecek. Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda yapılacak olan kayıt için adaylardan, 1 adet fotoğraf, KKTC Kimlik Kartı fotokopisi ve Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Vakfı Hesabına yatırılacak olan 100 TL Sınav Harcı alınacak. Ayrıca, eski yılların örnek sınav soruları da üniversiteden temin edilebilecektir.

 

 

“Birinci tercihlerine yerleştirmeye çalışacağız”

 

Üniversite yetkilileri, sınavla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yakın Doğu Üniversitesi gençlerimize eğitimsel ve kültürel bağlamda rehber olmayı bugüne kadar görev bilmiştir. Bu bağlamda Üniversitemiz tahsis ettiği burs kontenjanı ile gençlerimize kendi ülkelerinde yükseköğrenim olanağı sağlarken, başarılı öğrencileri de ödüllendirmeyi ilke edinmiştir. Üniversitemiz, sınava katılacak olan öğrenci adaylarını burs kontenjanlarından yararlandırmaya ve sınav sonucu başarı düzeyine göre, en çok ilgi duyduğu alanda öğrenim olanağı sağlayacak birinci tercihlerine yerleştirmeye çalışacaktır”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ