20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimdi ne olacak!
05 Nisan 2013 Cuma 14:32

Şimdi ne olacak!

Borçlu olduğu bankayı soyup borcunu ödedi

Diyarbakır'da 13 Mart günü özel bir banka şubesinde silahlı soygun yaparak 19 bin lira ile kaçan evli ve 2 çocuk babası 34 yaşındaki Bülent Çoha, polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. Çoha'nın soygunda aldığı paranın 10 bin lirasıyla, soyduğu bankaya olan borcunu ödediği ortaya çıktı.Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde 13 Mart günü özel bir bankanın şubesine giren bir kişi ,vezneye gidip belindeki silahı çıkararak görevliden kasadaki paraları vermesini istedi. Silah tehdidi ile kasadaki 19 bin lirayı alan soyguncu, kendisine engel olmayan isteyen bankanın güvenlik görevlisini de yine silah tehdidi ile etkisiz hale getirdikten sonra kaçtı. Soygun, bankadaki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 


145 GÜVENLİK KAMERASINDA 3 BİN 400 SAAT GÖRÜNTÜ

Soygun alarmının verilemesinden 1 dakika sonra banka şubesine giden polis, soyguncunun kaçış noktalarını abluka altına alarak arama yaptı ancak izine rastlayamadı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, öncelikle bankaya borçlu olan kişilerin listesini ;inceleyerek şüpheliyi belirlemeye çalıştı. Bankaya borcu olan kişilerden birinin soygundan bir süre sonra 10 bin lira borcunu ödediğini belirleyen polis, başta banka olmak üzere çevredeki mobese ve güvenlik kameralarını incelemeye başladı. 145 ayrı kamera kaydında ;toplam 3 bin 400 saatlik görüntüyü inceleyen polis soyguncunun eşkalini belirledi.

 


BORÇLARINI ÖDEYİP ANTALYA'YA GİTMİŞ

Araştırmasını derinleştiren ekipler, soyguncunun giydiği ayakkabı ve kıyafetlerinin de ;markasını tespit ederek alışveriş yaptığı noktaları belirledi. Yapılan incelemede soygunu gerçekleştiren kişinin daha önce 'hırsızlık, adam yaralama ve hırsızlık malı satın alma' suçlarından kaydı bulunan Bülent Çoha olduğunu sonucuna varıldı.

Polis, bisiklet tamirciliği yaparak geçimini sağlayan Çoha'yışüpheli olarak ;yakın takibe aldı. Soygunun gerçekleştiği tarihten hemen sonra biriken ev kirasını ve çevresinde borçlu olduğu herkese borcunu ödeyen Çoha'nın daha sonra Antalya'ya gittiği belirlendi.İTİRAF ETTİ, TUTUKLANDI

Polis yakın takibe aldığı Çoha'yı önceki gün kente geldiği sırada gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan Bülent Çoha'nın, soygunu bankaya ve çevreye borcu olduğu için yaptığını söylediği belirtildi. Çoha paranın 10 bin lirası ile soyduğu bankaya borcunu kapattığını, kalan para ile de diğer borçlarını ödediği ortaya çıktı.

Polis Bülent Çoha'nın evinde yaptığı aramada soygunda kullanılan tabancayı bulurken, kuru sıkı olduğunu tespit etti. Çoha, soruşturmasının ardından bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ