20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silivri göndermesi!
17 Nisan 2011 Pazar 10:50

Silivri göndermesi!

Erdoğan: 'Adam bulamayanlar, Silivri’den aday gösteriyor'

 Türkiye Başbakanı Erdoğan, AK Parti'nin 12 Haziran seçim beyannamesini açıkladı. Beyanname 5 ana maddeden oluşuyor. Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Erdoğan, "Dışarıda adam bulamayanlar şu anda Silivri'nin içinden aday gösteriyor. Siyaset ne hale geldi? Enteresandır, maskeli aday tanıtımı yapıyorlar" dedi.


Türkiye Başbakanı Erdoğan, AK Parti'nin 12 Haziran seçim beyannamesini açıkladığı konuşmasında "Dışarda adam bulamayanlar, Silivri'nin içinden aday gösteriyor. Şimdi aday tanıtımında maskeli aday tanıtımı yapıyorlar. Bu bir maskeli balo. Bu hale düşmüşler. Bu anamuhalefet partisinin ne hale düştüğünün göstergesidir. Eminm milletim 12 Haziran'da bunların maskesini indirecektir" ifadelerini de kullandı."Patenti bizde"


Başbakan, "Bu seçim beyannamesi sandıklar açıldığında unutulacak bir beyanname değildir. Seçime kadar değil Türkiye'nin 12 yılını belirleyen bir beyannamedir.

 

"Yeni anayasa yapılacak"


"Yeni anayasa projesi beyannamenin bir numaralı maddesidir" diyen Erdoğan, "Özgürlükçü, yenilikçi bir anayasaya ihtiyaç olduğu herkesin ortak fikridir. Türkiye'yi vesayet ve müdahalelerden arındıracak bir anayasayı gündemimize aldık. 12 Haziran seçimlerinden sonra bunu yoğun bir şekilde hayata geçirmenin gayretinde olacağız" şeklinde konuştu.Büyük ekonomi


"Beyannamemizin ikinci ana başlığı büyük ekonomi" diyen Erdoğan, "Tüm dünyada küresel finans krizinin etkileri sürerken Türkiye ekonomisinin yüzde 8.9 büyümesi ve en hızlı büyüyen ekonomi olmamız ulaştığımızı seviyeyi gösterir. Milletin kaynaklarını çarçur etmedik, heba edecek hiçbir sorumsuzluğa asla izin vermedik" ifadesini kullandı.


 

"İnsansız hava aracı üreten 3. ülke olacağız"


Erdoğan, "ABD ve İsrail'den sonra stratejik yeteneklere sahip insansız hava aracı üreten 3. ülke Türkiye olacak. İlk savaş helikopteri olan ATAK'ın da tüm yazılım ve tasarımları tamamlandı. 2013'te üretim bandına giriyor" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ