16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şiirler YDÜ’de yarışacak
12 Nisan 2011 Salı 15:17

Şiirler YDÜ’de yarışacak

Genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için anlamlı etkinlik

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM) genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için üniversitelerarası şiir yazma yarışması düzenleyecek.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, her yıl geleneksel olarak düzenlenen üniversitelerarası şiir yazma yarışmasında konu serbest olacak ve ülkemizdeki tüm üniversite öğrencileri yarışmaya en çok üç şiirle katılabilecek. Değerlendirme Jürisi ise, Prof. Dr. İsmail Parlatır, Prof. Dr. Enver Töre, Erdoğan Saracoğlu, Ali Nesim ve Şevket Öznur’dan oluşacak.

 

Son tarih 18 Nisan

YDÜ Kıbrıs Araştırmaları Merkezi yetkilileri, yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin en geç, 18 Nisan Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar 5 nüsha halinde Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Sekreterliği’ne posta ile veya şahsen teslim edilmesi gerektiğini belirttiler. Ancak katılımcılar, şiirlerinde rumuz kullanacaklar ve şiirlerini gönderecekleri kapalı zarfın içinde ayrı bir kapalı zarfta kullandıkları rumuz ile birlikte açık isim, kısa özgeçmiş ve adreslerini de bildirecekler.

 

Plaket ve para ödülü

Jüri üyelerinin yarışmaya katılan şiirleri değerlendirmesinin ardından, 5 Mayıs Perşembe günü saat 14.30’da Yakın Doğu Üniversitesi’nde düzenlenecek olan bir törenle, dereceye giren katılımcılara plaket ve para ödülleri verilecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ