16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şiirler YDÜ’de yarışacak !
26 Kasım 2011 Cumartesi 16:38

Şiirler YDÜ’de yarışacak !

İşte düzenlenecek olan yarışmaya katılım için gerekenler ve yarışmanın jürisi:

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (KAM) genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için üniversitelerarası şiir yazma yarışması düzenleyecek.

 

 

Konu serbest olacak

 

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, her yıl geleneksel olarak düzenlenen üniversitelerarası şiir yazma yarışmasında konu serbest olacak ve ülkedeki tüm üniversite öğrencileri yarışmaya en çok üç şiirle katılabilecek.

 

 

Jüri

 

Değerlendirme Jürisi ise, Prof. Dr. İsmail Habib Derzinevesi, Doç. Dr. Esra Karabacak ve Dr. Erdoğan Saracoğlu’ndan oluşacak.

 

 

Son tarih 2 Aralık

 

YDÜ Kıbrıs Araştırmaları Merkezi yetkilileri, yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin en geç, 2 Aralık Cuma günü mesai saati sonuna kadar 3 nüsha halinde YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Sekreterliği’ne posta ile veya şahsen teslim edilmesi gerektiğini belirttiler. 

 

 

Rumuz kullanılacak

 

Katılımcılar, şiirlerinde rumuz kullanacaklar ve şiirlerini gönderecekleri kapalı zarfın içinde ayrı bir kapalı zarfta kullandıkları rumuz ile birlikte açık isim, kısa özgeçmiş ve adreslerini de bildirecekler.

 

 

Tören 16 Aralık'ta

 

Jüri üyelerinin yarışmaya katılan şiirleri değerlendirmesinin ardından, 16 Aralık Cuma günü saat 14:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nin 2 numaralı konferans salonunda düzenlenecek olan bir törenle, dereceye giren katılımcılara plaket ve para ödülleri verilecek.

  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ