19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Şifreli hayat, oh ne rahat”
26 Nisan 2011 Salı 13:36

“Şifreli hayat, oh ne rahat”

Halk Partisi lideri, ÖSYM'deki skandalları şu sözlerle eleştirdi:

Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı aday göstermesiyle dikkatleri üzerinde toplayan Zonguldak'ta dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingi vardı.

 

Meydandaki seçmenlere seslenen ve konuşması 'Halkçı Kemal' sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu'na kasket verildi. Kasketi başına takan Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden satır başları şöyle:

 

“Biraz utanma olur”

 

"Gelip Zonguldak'a oy isteyeceksin, insanda biraz utanma olur. Bunların maskelerini indireceğiz, indirmek zorundayız. Biz özgürlüğü ve demokrasiyi isteriz, alın terine değer veririz. Samsun'da 2,5 aylık Kübra açlıktan öldü, hangi tarihte 2011. Yirmi birinci yüzyılda. Bunun ayıbı kime aittir. Ayıbı bu ülkeyi yönetenlere aittir. Kişi başına gelir 10 bin dolara ulaştıysa nasıl oluyor da bir bebek annesinin kucağında ölüyor? Hiç utanmıyorlar mı?

 

Çöpte kağıt toplayan küçük bir çocuk kamyonun altında kalarak hayatını kaybetti. O çocuğun okulda olması lazım. Belli ki mecburen çöp topluyor.”

 

“Aile sigortası yapacağız”

 

“Bu topraklarda bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek. Onun için aile sigortası getireceğiz. Muğla'da bir gazimiz açlıktan yatağında ölü bulundu. Aile sigortasının temel felsefesi asgari gelir güvencesi getirmesi. Aile sigortası yoksul ailede kadının hesabına yatırılacak.

 

Taşeron işçiliği kaldıracağız, tarihe gömeceğiz. Herkes çalışacak, üretecek ve sendikalı olacak.

 

Askerlik önce 9 aya sonra 6 aya indirilecek. Orduyu daha dinamik hale getireceğiz, hantal yapısından kurtaracağız.”

 

“ÖSYM’yi batırdılar”

Türkiye'nin en güvenilir kurumlarından birisi ÖSYM'ydi. Bunlar geldiler, burayı da batırdılar. Siz 1 milyon 700 bin gencin hayaliyle nasıl oynarsınız? Bir de o koltuklarda oturuyorsunuz. Ne diyorlar, 'Şifreli hayat, oh ne rahat'. 1 milyon 700 bin aileye sesleniyorum, sandığa gidince bunlara dersini verin. Bir demokrasi dersi verelim, bir ayağa kalkalım. Bu memleketi bu kadar perişan etmeye bunların hakkı var mı?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ