12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sevgili misiniz, ev arkadaşı mı?
03 Nisan 2011 Pazar 18:23

Sevgili misiniz, ev arkadaşı mı?

İlişkiniz monotonlaştıysa fabrika ayarlarınıza geri dönün!

Aynı evi, banyoyu, dolabı paylaşıyorsunuz ama eskiden olduğu gibi değil,bir sevgiliden çok ev arkadaşı gibi! Daha uzun yıllar birlikte olacaksınız, öyleyse ilişkinizin fabrika ayarlarına geri dönün!

 

Kendinize zaman ayırın

Çift olmak ‘her zaman beraber hareket etmek’ gerektiği gibi yanlış bir kanıya yol açar. “bizim işlerimiz var”, “Bu akşam arkadaşlarımızla buluşuyoruz” gibi her şeyi iki kişilik bir aktivite olarak düşünmek kulağa hoş gelebilir ama kendinize de vakit ayırmalısınız. Sadece kendiniz için değil, ilişkiniz için de. Kadınlar kendilerine bakmak için biraz zaman ayırırlarsa, dişilikleri daha çok ortaya çıkıyor. Sizdeki bu değişimi fark etmek de partnerinize kalmış!

 

Randevulaşmaya devam edin

Sevgiliyken dışarıda ne çok buluşurdunuz. Onunla buluşma yerine giderken nasıl heyecanlandığınızı hatırlayın. O karşıdan gelirken nasıl içinizin kıpırdadığını… Şimdi ne yapıyorsunuz? Kendinizi eve atıyor ve en paspal kıyafetlerinizi üzerinize geçiriyorsunuz. Onun yerine, bazı günler, dışarıda bir sevgili gibi buluşmayı deneyin. Kur yaptığınız sırada neler yaptığınızı hatırlayın ve bunlara şimdi de devam edin.

 

Banyoda buluşun

Banyo söz konusu olunca, kim daha önce lavabo veya aynayı kapacak diye mi düşünüyorsunuz? Sabahları birbirinizi atlatıp banyoyu kapmak, küçük zaferlerinizden biri olabilir. Bir de diğer taraftan bakın. Banyo çok samimi ve duygusal bir ortam yaratabileceğiniz bir yer neden olmasın? Lavabo ve ayna için yarış yapacağınıza, normal rutinin dışında orada sohbet edebilirsiniz. Akşam makyajınızı çıkarırken seksi bir iç çamaşırınızı giyin ve yanınıza gelmesini bekleyin. Ya da o tıraş olurken yanına gidip yardıma ihtiyacı var mı bahanesiyle onu seyredin ve sohbet edin.

 

İç çamaşırlarınızın tozunu atın!

Seksi iç çamaşırlarınız ayrı bir çekmecede, neredeyse örümcek ağı bağlayacak duruma gelecek kadar uzun süredir duruyorsa, onları çıkarın ve eski günlerinize geri dönün! Cinsel yaşamınız kesintiye uğradıysa, ilişkinizin eskisi gibi heyecan verici olmaması çok normal. Mutlaka kelepçeler ya da garip fantezi oyunları deneyin demiyoruz, seks hayatınızı küçük oyunlarla süsleyin.

 

Güvenli bölgenizden çıkın

Onu çok iyi tanıdığınızı, artık yaptığı hiçbir şeyin sizi şaşırtmayacağını düşünüyorsanız, rutin yaşam alanınızdan dışarı çıkmalısınız. Onunla seyahat etmek ya da değişik arkadaşlarınızla tanıştırmak, birbirinizin farklı yönlerinizi tanımanızı sağlar. Partnerinizi her şeyiyle tanısanız, her hareketini bilseniz de, onu yeni koşullar altında görmek başkadır.

 

Yatakta iki yabancı olmayın

Havalar çok sıcak ya da soğuk olabilir, siz yorgunluktan dolayı bir an önce uyumak isteyebilirsiniz. Ama sevgilinizle farklı zamanlarda yatmak, ona hiç dokunmadan aynı yatağı paylaşmak ilişkinize iyi gelmeyecektir. Yatak, sadece seks yapmak için değildir. Aynı anda yatağa girmek, sarılmak ve sarılarak uyumak ilişkinizi yeniden canlandırmak için önemlidir. İlişki terapistlerinin de önerdiği bir şey var; her sabah ve her akşam birbirinize 5-10 dakika da olsa sarılın. Konuşmayın, sevişmeyin, sadece sarılın.

 

Ağzınızı sıkı tutun

İlk ağzınıza gelen şeyi ne olursa olsun söylüyorsanız, bu işinkilerde hiç iyiye işaret değil. aranızda küçük tartışmalar, sürtüşmeler olabilir ama şiddetli bir kavgaya başlamadan önce zamanlamayı iyi yapın. Her şeyi hemen söylemeniz gerekmiyor. Ayrıca partnerinize bir iş arkadaşınızmış gibi ılımlı yaklaşın. Bazen en fazla haksızlığı en yakınımızdaki insana yaparız. Bu nedenle, geri dönüşü olmayan bir yola girmemek için ağzınızı biraz daha sıkı tutun.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ