23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sevgileri Engelleri Aştı
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:00

Sevgileri Engelleri Aştı

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” sloganıyla düzenlenen oyunlarda toplam 85 yarışmacı yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İlköğretim Dairesi’nin düzenlediği 3’üncü Uluslararası Özel Atletizm Şöleni, Lefkoşa Atatürk Stadı’nda dün gerçekleştirilen ikinci gün yarışmaları ardından tamamlandı.

İkinci gün yarışlarında kız ve erkeklerde 200 metre, uzun atlama ve 4x100 metre bayrak yarışları yapıldı. “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” sloganıyla düzenlenen yarışlar büyük mücadeleye sahne olurken, yarışmacılar izleyenler tarafından büyük takdir topladılar.

3’üncü Uluslar arası Özel Atletizim Oyunları Oyunları’nda, Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi, Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, Girne Özel Eğitim Merkezi, Mağusa Özel Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Vakfı, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu ve İngiltere Westle Special Needs School Enfield’den toplam 85 yarışmacı mücadele etti.

KKTC Telsim, Acapulco Resort Otel, Cemer Su ve Evsu’nun sponsorluğunu yaptığı organizasyona, Lefke Avrupa Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi katkı koyan üniversitelerimiz oldular.

Yarışlar sonunda düzenlenen ödül töreninde katılımcılara kupa, madalya ve diğer ödülleri Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı İköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa ve diğer yetkililer tarafından verildi.

3’üncü Uluslararası Özel Atletizm Şöleni, Acapulco Tatil Köyü’nde gerçekleştirilen kapanış kokteyli ile tamamlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ