12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Sesi olmayan azınlıklar’
13 Nisan 2011 Çarşamba 12:13

‘Sesi olmayan azınlıklar’

“Minority Rights Group International” grubunun hazırladığı rapor yayınladı

“Minority Rights Group International” (MRG) grubunun azınlık haklarına ilişkin olarak hazırladığı rapor Rum basınında da yer aldı. Politis gazetesi, söz konusu araştırmanın Avrupa Komisyonu, Allan&Nesta Yardımsever Fonu, Kıbrıs’taki ABD Büyükelçiliği ve Commonwealth Kurumu tarafından finanse edildiğini yazdı.


Haberi “Sesi Olmayan Azınlıklar” başlığıyla veren gazete, araştırmanın hem Kuzey hem de Güney Kıbrıs’ta yapıldığını ve sonuçların dün açıklandığını da belirtti.


Araştırma çerçevesinde yapılan açıklamalara da yer veren gazete Kenyalı Rahma Seyh isimli bir kadın göçmenin, “Kıbrıs Rum toplumunda Müslümanlara genellikle kuşkuyla bakıldığı ve işverenlerin dini bayramlara saygı göstermediği şikâyetinde bulunduğunu, diğer yandan ise Kıbrıs Türk İnsan Hakları Kurumu üyesi “Kürt kökenli” Fatma Demirer’in ise, Kuzey’de kendi dillerini konuşma fırsatının çok kısıtlı olduğunu, bir arkadaşlıyla birlikte yolda Kürtçe konuşması durumunda bunun muhtemelen olumsuz tepkiye neden olabileceğini belirttiğini yazdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ