24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sertoğlu’ndan kulüplere uyarı!
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

Sertoğlu’ndan kulüplere uyarı!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu,dün yayınladığı basın bildirisinde,ligin bitmesinin hemen ardından futbolcuların transfer görüşmelerindeki maddi pazarlıkları üzülerek izlediklerini söyledi.

Ortaya çıkan çok yüksek rakamların Kıbrıs Türk Futboluna zarar verdiğini söyleyen Sertoğlu,futbolun ilerleyip bir yerlere gelebilmesi için kulüplerin öncelikle sağlam yapıya kavuşması gerektiğini vurguladı.

Liglerin yeni bitmesine karşın transfer piyasasının bu kadar yukarılara çıkmasının,kulüplerin geleceği açısından çok tehlikeli bir durum oluşturduğunun altını çizen Sertoğlu,tüm kulüplerin,gereksiz ve geleceklerini tehlikeye atacak girişimlerden kaçınmalarını istedi.

Kulüplerin yüksek bonservis ücreti ödemek yerine kendi altyapılarına ve gençliğe yatırım yapmalarının kulüp ve ülke futbolunun geleceği açısından daha faydalı olacağını hatırlatan Sertoğlu, KTFF Yönetim Kurulu olarak, transfer ücretlerinin daha dengeli bir hale gelmesi için gereken çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ