24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sertoğlu gelecekten umutlu
10 Mayıs 2011 Salı 11:10

Sertoğlu gelecekten umutlu

BRT 1 ekranlarında Pazar akşamları yayınlanan “Futbol Zamanı” programına konuk olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, sezon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Programda, yeni projeleri hakkında bilgiler de veren Sertoğlu, altı aylık görev süresi zarfında Federasyona ait borcun çok büyük bir bölümünün ödendiğini de söyledi. Futbol Federasyonu’nun ciddi anlamda bir geliri olduğunu ve bunun doğru kullanılması halinde faydalı yatırımlar yapılabileceğini söyleyen Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından Federasyona tahsis edilen yaklaşık 80 dönümlük arazi üzerine geniş kapsamlı bir tesis yapmak için çalışma başlatacaklarını açıkladı.

İkisi sentetik olmak üzere toplam 4  çim saha ile yüzme havuzu ve dinlenme tesislerinin de yer alacağı takımların ve hakemlerin kamp yapmasını sağlayacak bir tesisin federasyona kazandırılmasının çok önemli olduğunun altını çizen Hasan Sertoğlu, şu anki federasyon binasının tadilatının da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Ciddi anlamda gideri olan Federasyonu devraldıkları günden itibaren ilk iş olarak bu giderleri en az seviyeye indirmek için çalıştıklarını ifade eden Sertoğlu, Futbol Federasyonu’nun kimseye ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerinde durabilecek bir yapıya sahip olduğunu kaydetti.

Özel bir şirket kanalı ile sağladıkları muhasebe programı sayesinde gelir ve giderlerin hiçbir suistimale imkan vermeyecek şekilde düzenlendiğini söyleyen Futbol Federasyonu Başkanı, Federasyonun İnternet sitesinin güncellenmesi neticesinde de her türlü bilginin basın ile paylaşılabileceğini belirtti.

Sezon başından itibaren birlikte çalıştıkları kurullarla hiçbir sıkıntı yaşamadıklarına işaret eden Hasan Sertoğlu, en çok eleştiriyi alan MHK ve Disiplin Kurulu ile yeni sezonda da çalışacaklarını ancak MHK’nin kadrosunda genişlemeye gidilebileceğini kaydetti. .

Bu arada, Londra Kupası ile ilgili soruya karşılık İngiliz Elçiliği’nde vizeler için görevli 5 kişilik ekibin görev yerinin değiştirmesi ve şu an bu işlemlerin 2 kişi ile yapılmasına dikkat çeken Sertoğlu, KKTC kafilesinin Londra’ya gidişi ile ilgili Dışişleri Bakanlığı’nın da girişim yaptığını ancak sonuç alamadığını söyledi.

Londra Kupası yerine Süper Kupa projeleri olduğunu hatırlatan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Lig şampiyonu ile Kupa şampiyonu iki takımı Türkiye’de kalabalık bir seyirci önünde buluşturmayı hedeflediklerini ifade etti. Sertoğlu, yeni sezonda sponsorluğun geliştirilmesi konusunda çalışmaların devam edeceğini, karşılıklı rekabeti güçlendirerek, sponsor olmak isteyen şirketlerin birbirleri ile yarışmasını sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ