20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sert açıklama
03 Mayıs 2011 Salı 17:03

'Sert' açıklama

KTFF Başkanı'ndan ÖRP lideri Avcı'nın sözlerine çok sert tepki geldi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı’nın KKTC Meclisi’ndeki konuşmasına yanıt olarak yazılı bir bildiri yayınladı.

 

Bildiride, Lefkoşa Atatürk Stadı’nda 20 Nisan 2011 tarihinde Lefke – Çetinkaya arasında oynana Urcan Vangöl KTFF Kupası sırasında futbolumuz açısından hiç tasvip etmediğimiz çirkin olaylar sonrası yaşanan süreçle ilgili herkesin bu olaydan pay çıkarma girişimleri ve popülist yaklaşımlar içerisine girdiğine işaret edildi.

 

ÖRP Genel Başkanının, KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde bile bu konuyu, tüm taraflardan yeterli bilgi edinmeden bilgisizce yorum yapması ve ilgili kurulları baskı altına alma çabasını üzüntü ile dinlediklerini belirten Sertoğlu, “Bilinmesi gerekir ki, KTFF özerk bir yapıya sahip olup, dünyada olduğu gibi bizde de kendi kurullarınca yönetilmektedir. Hiçbir şekilde ne hükümetten ne de muhalefetten talimat alarak görev yapmamaktadır. Bununla birlikte KTFF üzerinden kimsenin siyasi rant elde etme çabalarına müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

 

ÖRP Başkanının siyasi rant peşinde olduğunu ima eden KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, şöyle devam etti, “Ülke futboluna ve gençliğine gerçekten hizmet etmek istiyorlarsa, sahalarda yaşanan holiganizmi bitirmek için uğraşan ve özerk yapıya sahip Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Kurullarını eleştirmek ve baskı altına alınmasına çalışmak yerine, esas görevleri olan vekillik görevlerini yerine getirsinler.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ