23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seramikler görücüye çıktı
30 Ocak 2013 Çarşamba 08:20

Seramikler görücüye çıktı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 2 Şubat’a kadar açık olacak “4. Amatör Seramikçiler Yarışması Sergisi”nde Aşkın Şevketoğlu da unutulmadı...

Devrim EYYUBİ

4. Amatör Seramikçiler Yarışması Sergisi Pazartesi günü saat 18.30 da Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. “Bekleyiş” konseptiyle düzenlenen ve Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy tarafından açılışı yapılan sergi 2 Şubat’a kadar açık olacak.  

Serginin açılış konuşması kurdela kesiminden önce dernek başkanı Semral Öztan ve Kültür dairesi müdürü Nurcan Namsoy tarafından yapıldı.
 

Açılış öncesi ödül

Sergiden önce başarılı seramikçiler de ödüllendirildi. Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği Başkanı Semral Öztan’ın başkanlığında toplanan ve Prof. Uğurcan Akyüz, Doç. Senih Çavuşoğlu, Emin Çizenel, Hülya Dimililer, Özge Refik Kutsay, Devrim Tayanç Malyalızade’den oluşan seçici kurulun yaptığı seçmeler sonucunda, Tijen Zeybek’in “Hiç”, Zehra Bağkur’un “Umut en son ölür”, Erdoğan Baybars’ın “Barikat” isimli seramik çalışmaları başarı ödülüne layık görüldü.

Semra Tahsin “Beklerken”, Kezban Dolmacı “Sonun Başlangıcı” ve Senay Birol “Beklenenler” adlı seramik çalışmalarıyla mansiyon ödülü ile onurlandırıldı. Sanatçılar ödülleri açılıştan önce alkışlar arasında takdim edildi.

 

Aşkın Şevketoğlu da anıldı…

Eserlerin beğeniye sunulduğu, ödüllerin dağıtıldığı gecede geçtiğimiz hafta talihsiz bir olay sonucu hayatını kaybeden Aşkın Şevketoğlu da anıldı. Seramikle uğraşan merhum Aşkın Şevketoğlu’nun yaptığı ancak sergilendiğini göremediği ‘İsimsiz’ adlı eseri de sergide bir numaralı eser olarak yer aldı.

 

Satın almak isteyenler...

Dernekten yapılan açıklamaya göre eserleri satın almak isteyenlerin Kuzey Kıbrıs Seramikçiler derneği yönetim kuruluna başvurabileceklerini duyurdular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ