17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seminerler devam ediyor
28 Nisan 2011 Perşembe 14:53

Seminerler devam ediyor

GAÜ'de 'Kamusal Alan ve Demokrasi' konulu seminer yapıldı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen mimarlık ile ilgili ana konuların küresel zeminde tartışıldığı seminerler dizisi GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs Millenium Kompleks Senato Kongre Salonunda “Kamusal Alan ve Demokrasi” konulu seminer ile devam etti.

 

“Kamusal Alan ve Demokrasi” adlı seminere Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri konuşmacı olarak katıldı.

 

 

Kent yapısı yaşamı şekillendirir

 

Kentsel açık alanların varlığı ve herkes tarafından erişebilirliği ile kullanımının toplumdaki demokrasi pratiklerini doğrudan etkilediğini belirten Sadri, kentsel açık alanların bir toplumun demokratik yapısını ifade ettiğinin altını çizdi. Kentlerin genel anlamda insan yerleşimleri, içlerinde barınan insanların yaşamları, inanışları, hayata ve insana bakışlarının ve bununla birlikte içlerinde yaşadıkları siyasi sistemin fiziksel yansımaları olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Sadri, kentlerin insanlar tarafından üretildikleri kadar, kent mekanlarının yapısı ve düzenlenişinin insanların yaşam biçimlerini ve hatta yaşam olanaklarını şekillendirdiğini vurguladı.

 

 

Seminerler devam edecek

 

Öte yandan mimarlık disiplini ve ilgi alanları konularında mimarlık ile ilgili küresel tartışmalara katkı koymak ve öğrenci gelişimini en üst düzeye taşımak amacıyla düzenlenen seminerler dizisi devam edecek.

 

Cezayir'de Le Corbusier, Sosyal Sürdürebilirlik Bağlamında KKTC'de Konut Üretiminin Eleştirel Analizi ve İnşaat Öncesi Politikaları konulu seminerler ile her hafta Cuma günü saat 12.00’de GAÜ Kıbırs Yerleşkesi Karmi Kampüs Millenium Kompleks Senato Kongre salonunda devam edecek.

 

Halka açık olarak düzenlenen seminerler GAÜ TV’den canlı yayınlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ