24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selocanlara trafik şöleni
07 Mayıs 2011 Cumartesi 12:30

'Selocan'lara trafik şöleni

Şölene, yurdumuzun 5 farklı bölgesinden ilkokul öğrencileri katıldı

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in katkıları ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği'nin işbirliği ile topluma kazandırılan ‘Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Haftası nedeniyle bir şölen düzenlendi, ‘güvenli trafik’ kavramı bir kez daha gündeme taşındı.


Şölene, yurdumuzun 5 farklı bölgesinden ilkokul öğrencileri katıldı.


Trafik ve yol güvenliğinin ön plana çıktığı, çocuklarımızın, yarınlarda çok daha sorumlu birer sürücü olması için bilgilendiği ‘Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

 150 öğrenci katıldı


Şehir Ertuğrul İlkokulu, 23 Nisan İlkokulu, İlker Kartel İlkokulu ve Kurtuluş İlkokulu’nun davet edildiği etkinliğe toplam 150 öğrenci katıldı.


Etkinliklte günün anlam ve önemi ile ilgili Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu birer konuşma yaptı.


Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı Ekim 2010’da faaliyete girdi.


Kasım ayında başlayan eğitimlerle 6 ayda toplam 6500 öğrenciye eğitim verildi


Lefkoşa İlçesindeki 8-11 yaş grubundaki tüm öğrenciler eğitim aldı.


Mağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele'deki tüm öğrencilerin haziran ayına kadar eğitimlerini tamamlaması hedefleniyor.


Eğitimler "45 dakika pratik 45 dakika teorik" olmak üzere veriliyor ve her gün 3 okul parkı ziyaret ediyor.
 

 

Fellahoğlu: Tam bir eğitim parkı

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu, bir yıllık geçmişi olan eğitim parkında, 6 ayda 6 bin 500 öğrencinin eğitim aldığını belirterek, "Tam bir eğitim parkı olmuştur, sadece 6 aylık dönemde eğitim alan öğrenci sayısı, bir rekordur. Geleceğe çok daha güvenle bakıyoruz. Kuzey Kıbrıs Turkcell'in temel hedefi de zaten budur. Daha fazla hayat derken hedefimiz budur. Çocuklarımız göz bebeğimizdir ve onları eğitmek, gözetmek, yarınlara güvenle yetişmelerine katkı koymak bizim gibi kurumların görevi olmalıdır" diye konuştu.

 Avcı: Meyvelerini topluyoruz

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı da konuşmasında, trafik eğitim parkının meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi.


Emeği geçen tüm kurumlara başta Kuzey Kıbrıs Turkcell ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür eden Mehmet Avcı, çabalarının "güvenli bir trafik" için süreceğini sözlerine ekledi.ÇOCUKLAR NE DEDİ?

 

Tomris Karaceli (Şehir Ertuğrul İlkokulu-4.A)


"Eğlenceli, bilgilendirici ve çok iyi bir aktivite. Daha önce buraya eğitim için gelmiştik. Eğitimde bisiklet nerede sürülür, yaya geçitleri nasıl kullanılır, yeşil, kırmızı ve sarı ışık’ta ne yapılır bunları çok iyi öğrendik. Araçta iken sağdan gelene yol vermeliyiz."

 

 

Eray Yücedağ (Kurtuluş İlkokulu)

 

"Bu park hem eğlenebileceğimiz hem de birçok şey öğrenebileceğimiz bir yer. Trafik ile ilgili uygulamaları öğrendik. Trafik kurallarına uymalıyız ve büyüklerimizden de bu kurallara uymasını istiyoruz."

 

 

Havva Kurra (23 Nisan İlkokulu-4 A)


"Etkinliği çok güzel buldum. Kırmızı ışıkta geçilmemeli, sarıda hazır olunmalı yeşilde geçilmeli. Aileme de bu kuralları devamlı tekrarlıyorum. Bu parkı bize kazandıranlara terkrardan teşekkür ederim."

 

 

Selin Donatmış (23 Nisan İlkokulu-4 Sarı)


"Burası çok güzel bir yer. Burada hem eğlenip hem eğitim alıyoruz. Trafikte ne yapacağımızı, nasıl hareket edeceğimizi öğreniyoruz. Herkesin Trafik kurallarına uymasını istiyoruz."

 

 

Sıla Akgün (İlker Kartel İlkokulu-5 Yeşil)

 

"Bugün çok eğlendik. Aktiviteyi düzenleyen abilerime ablalarıma çok teşekkür ederim. Trafikte karşıdan karşıya geçmeyi, bisikleti nasıl ve nerede kullanmamız gerektiğini öğrendik. Tabelaların ne anlama geldiğini kısaca trafikle ilgili çok bilgi edindik. Bu aktivite için tekrardan teşekkür ederim."

 

Halil Mahmutoğlu (Kurtuluş İlkokulu- Sınıf Öğretmeni)


"Yıllardır sınıfta Trafik Eğitimi veriyorduk. Bu eğitimlerin parkta pratikte canlı olarak verilmesi çok iyi oldu. S. Arabistanda trafik için birçok altyapı yatırılmış ancak kazalar önlenememiş. Bu amaçla bir araştırma yapılmış aslında sürücülerin bilinçlendirilmesi gerektiği anlaşılmış ve daha çok eğitimle bu kazların önüne geçilmiş. Bu nedenle eğitimleri çok yararlı buluyorum."
 

 

Sinem Egeli (23 Nisan İlkolu- Sınıf Öğretmeni)

 

"Eğitimden çok memnun kaldık. Öğrencilere tekrar Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı'na gideceğimiz söyleyince çok sevindiler. Onlar tekrardan eğitim alacaklarını sandılar ancak bugün burada hem eğlenmeye hem de aldığımıza bilgileri tekrardan pekiştirmeye geldik. Daha önce aldığımız eğitimi sınıfta tekrarladık. Ben bu eğitimlerin öğrencilere ehliyet yaşına kadar hatta ehliyet aldıktan sonra da her yıl geliştirilerek tekrarlanmasını istiyorum. Bu eğitimlerin ve bu parkın çok yararlı olduğunu düşünüyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ