19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şeker hastaları dikkat!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 13:39

Şeker hastaları dikkat!

Prof. Saraçoğlu uyardı: Son dönemde insanlar aldatılıyor!

"Bitkisel Sağlık Rehberi" kitabının yazarı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, son yıllarda bitkisel ürünlere olan talebin arttığını belirterek, birçok kişinin de şifalı bitkileri bilinçsizce satın aldığını söyledi.


Bu durumun kimileri tarafından istismar edildiği uyarısında bulunan Prof. Dr. Saraçoğlu, son dönemde "yaban mersini" bitkisinin satışında insanların aldatıldığını belirterek, şunları kaydetti:“Buruk bir tadı vardır”

"Yaban mersini diye insanlara başka bitki satıyorlar. Gerçek yaban mersininin buruk bir tadı vardır. Bugün insanlar şişkinlikten bahseder. Yaban mersininden bir avuç tüketildiğinde ne şişkinlik ne de gaz problemi kalır. Ama insanlara yaban mersini diye, yabani ayı üzümünü tanıttılar. Birde bunu satarken şeker hastalarına iyi geliyor diye reklamını yapıyorlar. Yabani ayı üzümünün yaban mersiniyle uzaktan yakından alakası yok ve bol şekerli. Şeker hastalığına da kesinlikle iyi gelmez aksine şeker hastalarına zararlı."“İnsan kendi eliyle yaptı”

 

Saraçoğlu, insanoğlunun artık doğayı ve doğal olanı aradığını belirterek, "Ama ne acıdır ki doğaya dönüş yapan insan 1960’lı yıllardaki o doğayı bulamıyor. Bugün tabiat insanoğluna karşı savaşan bir düşman haline geldi. Yani insan bunu kendi eliyle yaptı" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ