10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçim asfaltı patladı!
03 Nisan 2011 Pazar 23:07

Seçim asfaltı patladı!

Angolem yolu, su tankerleri yüzünden delik deşik durumda

Rana SARRO

 

Angolem yolu olarak bilinen ve Doğancı’ya da ulaşımın sağlandığı yolu kullanan sürücüler, yolda oluşan derin çukurlardan ötürü adeta sinir küpü.

Bostancı, Doğancı ve Lefke’ye ulaşımın sağlandığı Taşpınar eski adıyla Angolem yolu, su tankerleri yüzünden delik deşik durumda.

 

“Tankerler sebep oldu”

Su tankerlerinin gün içerisinde sıklıkla kullandığı asfalt yol kullanılamaz hale geldi. Haberdar Gazetesi’ni arayan çok sayıda vatandaş, su tankerleri tarafından sıklıkla kullanılan yolun çukurlarla dolu olduğundan şikâyet ettiler.

 

Erçağıl: Araçların altı vuruyor

Taşpınar yolunun Bostancı, Doğancı, Lefke halkı tarafından kullanıldığını hatırlatan Taşpınar Muhtarı İzzet Erçağıl, Haberdar’a yaptığı açıklamada yaklaşık iki yıldır yolda derin çukurlar oluştuğunu ve zarar görmesi bir yana araçların altının dahi vurduğunu ifade etti.

 

“Yine aynı hale gelecek”

Erçağıl, konuyu yaklaşık 20 gün önce Başbakan İrsen Küçük’le, görüştüklerini ve yolun tamirini talep ettiklerini, asfalt yolun tamirinin sağlanması halinde yine aynı hale geleceğini söyledi.

Taşpınar’a giden asfalt yolu kullanan her bir tankerin 50 ton su taşıdığını anlatan Erçağıl, yolun en fazla 10 ton ağırlık kaldırabileceğini vurguladı.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ