20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sebepsiz yangın korkuttu
01 Mayıs 2011 Pazar 10:15

Sebepsiz yangın korkuttu

Gazimağusa’da bir apartmanın 1. katı, nedeni belli olmayan bir şekilde yanıp kül oldu

Nadire KRAŞLIOĞLU

 

Kimi zaman ihmal, kimi zaman dikkatsizlik, kimi zaman ise bir kaza sonucu küle dönüyor hayatlar. Önceki akşam saat 20.30 sularında sebebi belli olmayan bir yangın faciaya yol açıyordu. Dört katlı apartmanın en alt dairesinde meydana gelen yangın, evdeki pek çok eşyanın kullanılamaz hale gelmesine sebep oldu.

 

 

“Haziran ayında evin sözleşmesi bitecekti’’

 

Meltem Çiloğlu’na kiralanan evin Haziran ayında sözleşmesinin biteceğini söyleyen ev sahibi Kemal Arabi, evin bu haliyle kimseye kiralanmaz durumda olduğunu, evde yaklaşık 15 20 bin TLlik hasar olduğunu bildirdi. Tek tesellinin yangın esnasında evde şans eseri, birinin bulunmaması olduğunu söyleyen Arabi, ‘’ ne yazık ki kiracıya ait özel eşyaların büyük bir bölümü yanıp küle döndü’’ dedi.

 

 

Gökalp: Önce mangal yakıldığını düşündüm

 

Karşı dairede kalan Hibe Gökalp olay saatinde evde olduğunu, eve giren kokulardan dolayı, önce mangal yakıldığını zannettiğini söyledi. Yan apartmandaki komşunun kapıyı çalmasıyla yangın çıktığını anladığını söyleyen Gökalp, ‘’aşırı bir duman vardı, göz gözü görmüyordu. Ağzımı ve burnumu tıkayıp kendimi dışarıya attım’’ dedi. Dışarıya çıkar çıkmaz ev sahibini aradığını söyleyen Gökalp, apartmanda sürekli bir panik halinin olduğunu ve kapıları kırmaya çalışanların olduğunu dile getirdi. İtfaiye gelene kadar kapının açılmaması, apartman sakinlerinin kovalar yardımıyla su taşıyarak pencereden alevleri söndürmeye çalışmasına neden oldu. Kiracıların haber verildikten yarım saat sonra gelebildiğini söyleyen Gökalp,’’ Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. Tüm eşyaları yandı.’’ dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ