18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sayıma geri sayım
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:06

Sayıma geri sayım

KKTC, BM ile nüfus sayımı çalışmalarına başladı...

TAK muhabirinin edindiği bilgiye göre, BM Nüfus Fonu’ndan üst düzey bir teknik uzman bugün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Özel Temsilcisi Kudret Özersay’ı ziyaret etti. Görüşmede, kısa bir süre sonra KKTC’de yapılacak nüfus sayımında Kıbrıs Türk tarafı ile BM arasında yapılacak işbirliğinin yöntemi ve verilecek teknik desteğin kapsamı ele alındı.


İlk toplantı niteliğindeki görüşmede genel olarak değerlendirilen konunun teknik detaylarının, BM uzmanının yarın DPÖ yetkilileriyle gerçekleştireceği toplantıda derinlemesine ele alınacağı öğrenildi.


Bu temasların, nüfus sayımına kadar hazırlık çalışmaları çerçevesinde yoğunlaşarak devam etmesi bekleniyor.

 

Eroğlu, yakında sayım yapılacak demişti


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, gerek ülkedeki ekonomik ve sosyal sorunların aşılması için alınacak tedbirlerin doğru şekilde planlanabilmesi, gerek müzakerelerdeki bazı başlıkların çözümlenmesine yardımcı olabilmek için yakın zamanda KKTC’de nüfus sayımı öngörüldüğünü açıklamıştı.


Kıbrıs Türk tarafı ayrıca bu nüfus sayımının BM ile işbirliği içinde uluslar arası standartlara uygun şekilde, tarafsız gözlemcilere açık olacak şekilde yapılacağını duyurmuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ