12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Savaş Baba’ sahneye çıkıyor
28 Nisan 2012 Cumartesi 12:19

‘Savaş Baba’ sahneye çıkıyor

Akdeniz’den kesitler var

Baraka Tiyatro Ekibi, yeni sezon oyunu ‘Savaş Baba’ ile 5 Mayıs’ta perdelerini açıyor. Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, oyun, Mayıs ayı boyunca her cumartesi ve salı Arabahmet Kültürevi Sahnesi’nde yer alacak ve saat 20.00’de başlayacak. 5 TL olan biletler, Baraka Kültür Merkezi’nden, Khora Kitap Cafe’den veya 0542 864 88 16 numaralı telefondan temin edilebilecek.
 

İki perde

Komedi türündeki iki perdelik oyun, Yunan ezgileri ve sirtaki danslarıyla birlikte, Sol Anahtarı’ndan canlı müzik eşliğinde sahnelenecek.Tarafsız kalmanın barışçı olmak anlamına gelmediğinin vurgulandığı oyun, kadınların savaşta ve barışta yaşadığı çilelere de değiniyor.

 

Akdeniz’den kesitler var

Biri, her şeyi talan eden bir turizm anlayışıyla, diğeri ise savaş endüstrisiyle beslenen iki ülkenin, traji komik hallerinin anlatıldığı oyunda, Akdeniz kültüründen kesitler de sunuluyor. 
Ünlü Yunan oyun yazarı Yakovos Kambanellis’in yazdığı “Savaş Baba” adlı oyununun Kolaylaştırıcılığını Nazen Şansal yaparken, Cemre İpçiler, Deborah Bahadır, Gamze Fuat, Merter Refikoğlu, Onur Bütüner, Özel Olgaçer, Seniha Göçen, Simge Alıcı, Şifa Alçıcıoğlu, Tuğçe Kemik ve Ziver Adaman rol alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ