20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saray’da 1 yıl
27 Nisan 2011 Çarşamba 16:26

Saray’da 1 yıl

Eroğlu, 1. yılını basın mensuplarıyla birlikte kutladı...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, göreve başlayışının 1. yıldönümü nedeniyle dün akşam basın mensuplarına Cumhurbaşkanlığı’nda resepsiyon verdi.
 

Cumhurbaşkanlığı’nın arka bahçesinde, müzik dinletisi eşliğinde gerçekleştirilen resepsiyona basın yayın kuruluşlarının çeşitli düzeylerdeki temsilcileri katıldı. Resepsiyonda, Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, müzakere heyeti ve danışma kurulu üyeleri de hazır bulundu.


Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, uzun yıllardır siyasetin içinde olan birisi olarak Cumhurbaşkanlığı görevini halkının, devletinin, ülkesinin en fazla yararına olabilecek şekilde yerine getirmeye çalıştığını vurguladı.
 

 


“Hesap verme günü”
 

“Yıldönümleri, biz halkın oyları ile göreve gelen siyasetçiler için aynı zamanda bir anımsatma ve hesap verme günleridir de” diye konuşan Eroğlu, bazı noktalarda eleştirilse de, halkın her kesiminin görüşlerini duymak, öğrenmek, dikkate almak istediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Tabii ki insanlığın genel yararını, bölge barışını da önemsiyorum ama ön planda halkımızın, ulusumuzun çıkarlarını tutuyorum” dedi.


 

“En temel görev sorunlara ilgi göstermek”
 

Ekip olayına büyük önem verdiğine, birlikte çalıştığı arkadaşlarının da ekip ruhuna sahip olmalarına özen gösterdiğine işaret eden Eroğlu, şunları kaydetti: “Kıbrıs Türk halkının birliğini sağlamanın, halkımızın her türlü sorununa ilgi göstermenin en temel görevlerimden birini oluşturduğunun bilinci ile hareket ediyorum.


Takdir cefakar, vefakar, her şeyin en iyisine layık halkımızındır.”
 

 


“1974 öncesine dönüşü hayal ediyorlar”


Kıbrıs konusuna da değinen Cumhurbaşkanı, Rumların hala 1974 öncesine dönmeyi hayal ettiğine işaret ederek, görev süresi içinde sabırla ve kararlılıkla halkın haklarını savunmaya devam edeceğini vurguladı.

 “Ekonomik anlamda rahat nefes alamadığını iyi biliyorum”

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Halkımızın son 3 ya da 4 yıldır ekonomik anlamda rahat nefes alamadığını iyi biliyorum. Bunda uluslararası alanda yaşananların ve bizim kendimize özgü sorunlarımızın etkisi vardır.

Ekonomideki sıkıntı toplumsal huzuru ve dolayısı ile masa başındaki gücümüzü etkilemektedir. Dolayısıyla bana göre en başta gelen konumuz ekonominin sıkıntılarının aşılması olmalıdır. Anavatan Türkiye ile ilişkilerimiz ise bizim için stratejik ve yaşamsaldır.
 

Bu ilişkilerin zedelenmemesi, zedelemek isteyen provokatörlere fırsat verilmemesi duyarlı herkesin ve gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gerekse Anavatan Türkiye siyasetçilerinin, yöneticilerinin başta gelen görevi olmalıdır.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ