16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saner sabır çekti
01 Nisan 2011 Cuma 14:20

Saner 'sabır' çekti

Bakan, Kuzey Kıbrıs Havayolları'nın akıbeti sorusunu cevapladı

Yurdagül BEYOĞLU

31 Mart’a kadar Kuzey Kıbrıs Havayolları’nın uçmasını beklerken dün Onur Air ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Onur Air’ın İstanbul’dan KKTC’ye yaptığı ilk seferde, 50’si şirket yöneticisi ve basın mensubu olmak toplam 178 yolcu gelirken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de yeni kurulacak olan KKHY’nın Eylüle kadar uçamayacağı yönündeki söylemleri Haberdar Gazetesi’ne değerlendirdi. Teknik olarak uyulması gereken bir prosedür olduğunu hatırlatan Saner, “sabır, sabır, sabır” ifadelerini kullandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner yeni kurulacak havayolunun Eylül’e kadar uçamaması diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Yeni bir havayolu şirketi kurmanın kolay olmadığını vurgulayan Saner, resmi prosedürün tamamlanmasından sonra uçakların havalanacağını ifade etti.

 

“Sözleşme asla değişmez”

Saner, sözleşmede bazı değişiklikler yapıldığına ve özel sektörün bu konularda tedirgin olduğuna yönelik iddiaları da şöyle değerlendirdi: “Hazırlanan sözleşme tektir ve değişemez. Özel sektörün değiştirmek istediği birkaç nokta var. Kendilerine göre de haklılar çünkü kimse para kaybedeceği bir işe girmek istemez. Bizde bu noktadaki tereddütleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.”

 

“Makyaj kaldı”

Yeni havayolunun kurulmasında çok ufak detayların kaldığını belirten Saner, bunların makyajın kırmızı mı, pembe mi olacağı kadar önemsiz ayrıntılar olduğunu söyledi.

“Paranın yüzde 25’i yattı. Geriye kalanlar çok ufak ayrıntılar” diyen Saner, sözlerini “sabır, sabır, sabır” diye tamamladı.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ