18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanatçılar YDÜ’de yetişecek!
03 Eylül 2011 Cumartesi 12:45

Sanatçılar YDÜ’de yetişecek!

YDÜ, yaş sınırı ile bu bölümlere öğrenci alacak, hem de %50 bursla!

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) 2011-2012 Akademik yılında, Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nün Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dallarına yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

 

 

Son tarih 19 Eylül

 

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yetenek sınavına girmek isteyen adaylar, 19 Eylül 2011 Pazartesi mesai saati bitimine kadar YDÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat edip ön kayıt yaptırabilirler.

 

 

“Kılavuzu mutlaka inceleyin”

 

Sahne Sanatları Fakültesi Koordinatörü ve Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı Çetin Özen; her iki bölümün yetenek sınavına girmek isteyen adayların ön kayıt sırasında “Yetenek Sınav Kılavuzu” kitapçığını sınavlarda mağdur olmamaları için mutlaka okumalarının yararlı olacağını belirtti.

 

 

Gerekenler

 

Ön kayıt yaptırmak isteyen Türkiye yurttaşı adayların, 2011 ÖSS sınavından en az 140 sözel, sayısal veya eşit ağırlıklı puan almaları gerektiğini belirten Özen, KKTC yurttaşı adayların ise, YDÜ yapmış olduğu giriş sınavında başarılı olmaları gerektiğini vurguladı.

 

 

Yüzde 50 burs verilecek

 

Her iki Anasanat Dalının Yetenek Sınavını kazanan adaylar 4 yıl boyunca yüzde 50 burslu olacaklar. Ön kayıtlarını YDÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na yaptıracak adayların müracaat sırasında, 2 adet fotoğraf ve adayın girmek istediği bölümü gösteren dilekçesi istenecek.

 

 

Yaş koşulu

 

Ayrıca Oyunculuk Anasanat Dalına müracaat edecek adayların 23 yaşını geçmemiş olması koşulu aranırken, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalına müracaat edecek adaylarda ise yaş sınırı aranmayacak.

 

 

Jüri

 

19 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek olan yetenek sınavı ön kayıtları, bu tarihten itibaren sona erecek ve adaylar, 20-21 Eylül tarihlerinde YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nde sabah 10.00 da Bölüm hocalarından oluşan jüri önünde sınava alınacaklar. Kesin kayıtlar ise, 22-30 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ