20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Sanat Suçu’ son buldu
26 Nisan 2011 Salı 12:39

‘Sanat Suçu’ son buldu

‘İkide Bir’in dördüncü atölyesi ”Sanat Suçu”, geçtiğimiz hafta sona erdi

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğretim görevlilerinden Elif Varol Ergen’in eğitmenliğini yaptığı ‘İkide Bir’in dördüncü atölyesi ”Sanat Suçu”, geçtiğimiz hafta sona erdi.

 

Çevre probremlerini konu alan atölye çalışmasında birbirinden ilginç eserler, Yakın Doğu Üniversitesi duvarlarında yerlerini aldı.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ‘İkide Bir’in beşinci atölyesi “Kendini Anlat” 30 Nisan 2011 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Erdal Aygenç atölye tarafından gerçekleştirilecek.

 

 

“Bir fırça kendinizi anlatma özgürlüğünü yaşayın”

 

Aygenç çalışması ile ilgili şunları söyledi: “Kimi zaman bir ezgide, kimi zaman bir şiirde kendimizi buluruz... Bazen bir filmin kareleri, bazen bir romanın ya da öykünün örgüsü sarıp sarmalar, alır götürür... Keyiflendiğimizde de, kederlendiğimizde de kendimizi ıslık çalarken, bir şarkı mırıldanırken yakalarız. An olur şiir karalarız, an olur günlük tutarız. Yazmaya, söylemeye daha meyilliyizdir de, nedense bir şeyler çizmeye, boyamaya sıra geldiğinde daha ürkek davranırız. “Çöp adam, Cin Ali Bile Çizemem” bahanesinin arkasına gizleniriz... Sanat yaşamın içerisinde...sanat yaşamın kendisi. Sanat paylaştıkça anlamını artıran, etkisini çoğaltan ve derinleştiren, yaşamları sağaltan, sınırları kaldıran, dil, din, cins, yaş farklılıklarını yok eden bir olgu. Sanatla ne denli temas içerisinde olursak yaşamımızın o denli yoğunlaştığının, aydınlandığının farkına varırız... Sizi yüreğinizin bam telinden yakaladığına inandığınız bir şiir ile, bir ezgi ile gelin, “kötü çizerim, yanlış boyarım” çekingenliğinden ırak, bir fırça kendinizi anlatma özgürlüğünü yaşayın...”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ