20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanat, başarıyı getirdi
08 Haziran 2012 Cuma 11:05

Sanat, başarıyı getirdi

‘Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2012’ yarışmasının sonucu belli oldu

 

Yakın Doğu Üniversitesi güzel sanatlar alanında bir bölüme daha layık görüldü. Sanata verdiği önemle sürekli adından söz ettiren Yakın Doğu Üniversitesi, bu sefer Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Mehmet Sariler’in ödülüyle gururlandı.

 

Başarı ödülü Sariler’in

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kültür Dairesi Müdürlüğü’nün düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2012” de Plastik Sanatlar Bölümü öğrencisi Mehmet Sariler, “Özgürlüğü Arayan Yüzler 1” isimli eseri ile Başarı Ödülü aldı.

 

“Başarılardan kıvanç duyuyorum”

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Erdal Aygenç konuyla  ilgili olarak şunları söyledi: “Öğrencilerimizin başarılarından kuşkusuz kıvanç duyuyoruz. Mehmet Sariler’i ve onun şahsında sanatı bir yaşam biçimi olarak kabul edip fakültemizi başarı ile temsil eden öğrencilerimizi, gelişmelerine katkı sağlayan, yüreklendiren tüm hocalarımızı kutluyorum. 

 

“Başarılar her geçen gün artacak”

Önceki yıllarda mezun öğrencilerimizden Özge Ertanin ulusal ve uluslararası yarışmalarda bizleri gururlandırmıştı. İlerleyen zamanlarda bu sayının artacağından kuşkum yok. Fakültemizin düzenleyip sonuçlandırdığı ve sergisi halen YDÜ Hastanesi’nde devam eden Uluslararası “Rauf Denktaş” konulu exlibris yarışmasında da yüksek lisans öğrencimiz Gürkan Gökaşan ‘teşvik ödülü’ kazanmış ve çok sayıda öğrencimizin çalışmaları sergilenmeye değer bulunmuştu.

 

“Üniversitemiz İstanbul’da temsil ediliyor”

Yine Fakültemizin gelenekselleşen Uluslararası Sanat Akademisi “Akademiada” etkinliğinin üçüncüsünde Öğr.Gör. İsmail Gökçe’nin gözetiminde gerçekleşen ‘Sınırlar’ konulu fotoğraf çalışmalarından oluşan bir seçki, Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı’nın ortak organizasyonu olan ÜNİFOTOFEST etkinliğine kabul edilmiştir. İstanbul’da açılan olan sergide Üniversitemizi ve Fakültemizi Öğr.Gör. İsmail Gökçe ile birlikte öğrecilerimiz İzde Bulunç ve Erol Genç temsil etti.”

Seçici kurul üyeliklerini Mustafa Hastürk, Nilgün Güney ve Osman Keten'in yaptığı resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı ise 18 Haziran tarihinde Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sergi, 28 Haziran'a dek sürecek.”

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ