16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanal itaatsizliğe savcılık soruşturması
01 Nisan 2011 Cuma 13:35

'Sanal itaatsizliğe' savcılık soruşturması

Taslağı polis tarafından toplatılan olay kitap Twitter'da paylaşıldı

Ahmet Şık'ın, taslağı polis tarafından toplatılan kitabı olduğu iddia edilen 'İmamın Ordusu' Twitter'da paylaşıldı. Taslağı daha önce gören Aydın Engin'e orijinal olduğunu doğrulatmasının ardından Başsavcılık soruşturma başlattı…

 

Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan kitabı 'İmamın Ordusu' ile ilgili olarak polis Radikal Gazetesi'ni aramış ve Ertuğrul Mavioğlu'nun bilgisayarındaki kitap taslağını almıştı.

Uzun zamandır tartışılan 'İmamın Ordusu' olduğu iddia edilen kitap taslağı Twitter'dan paylaşıldı.

Kitabın taslağını, polis tarafından el konulmadan önce okuyan Aydın Engin, internette paylaşılan kopyayı inceledi. Kopyanın yapılan incelemenin ardından gerçek olduğunu açıklandı. 

Engin, 'Dokunan Yanar' başlığıyla yayınlanan dökümanla ilgili şu açıklamayı yaptı:

''Bugün bana bir mail yollandı. Ahmet Şık’ın kitabının orijinalinin kendilerine İsveçli aktivistlerce iletildiğini belirtiyorlar ve benden gerçekten kitabın orijinali olup olmadığını soruyorlar. Baktım tümüyle orijinal''

298 sayfa olan taslağın ilk sayfasında Şık'ın tutuklanırken söylediği 'Dokunan Yanar' sözleri başlık olarak yer alıyor.


Taslağın internette dosya paylaşımı yapılan sitelerde yayınlanmasının ve linkinin Twitter'da paylaşılmasından yaklaşık iki saat sonra başsavcılık soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanı Gül, Ahmet Şık'ın kitabının toplatılmasının yersiz olduğunu söylemiş ve bu gelişmenin satışlarını artıracağını dile getirmişti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ