18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şampiyonlar belirlendi
20 Nisan 2011 Çarşamba 11:52

Şampiyonlar belirlendi

İşte Trap-Skeet Kupası Müsabakası sonuçları ve birincileri:

KKTC Atıcılık Federasyonu 2011 yılı faaliyet programı çerçevesinde 16-17 Nisan 2011 tarihleri arasında KKTC Meclis Başkanlığı Trap-Skeet Kupası Müsabakası gerçekleştirildi.

 

Skeet müsabaka atışları Lefke Avcılık ve Atıcılık Birliği’nin poligonu olan Lefke Poligonu’nda ve Trap müsabaka atışları Gazimağusa ve Maraş Avcılık Atıcılık Birlikleri’nin birlikte çalıştırdıkları Dr.Fazıl Küçük Poligonu’nda gerçekleştirilmiştir. Her iki Poligon’un da Olimpik Standartlara uygun olması Trap-Skeet atışlarının Olimpik Disiplinde yapılmasını sağlarken, müsabakalarda görev yapan hakemler, müsabakaları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde başarılı bir şekilde yönettiler.

 

Müsabaka kategori atışlarında sporcular 125 hedef plağa atış yaparak ferdi sıralama ve takım derecelendirmelerini belirlediler. 125 atış sonunda ferdi sıralamada ilk 6 atıcı sporcu Büyük Erkekler ve Genç Erkekler kategorilerinde müsabaka derecelerinin belirlenebilmesi amacıyla Final Atışlarını gerçekleştirdiler.

 

Skeet Takım klasmanında uzun yıllardır başarı gösteremeyen Lefkoşa Avcılık ve Atıcılık Kulübü bu yıl yapılan sporcu transferleri ile başarıyı yakaladı.

 

KKTC Meclis Başkanlığı Kupası’nda Lefke A.A.Birliği, Gazimağusa A.A.Birliği, Girne A.A.Kulübü, Lefkoşa A.A.Kulübü, Çamlıbel A.A.Kulübü, Maraş A.A.Birliği ve Gönyeli A.A.Kulübü mücadele ettiler.

 

 

Müsabakalarda elde edilen sonuçlar şöyle:

SKEET TAKIM

 

1.Lefkoşa A.A.Kulübü 328 puan

(Ali Zorba, Ahmet Tunçalın, Mehmet Şahoğluları)

2.Gönyeli A.A.Kulübü 321 puan

(Bülenç Hafız, Mehmet Amcaoğlu, Mehmet Özboran)

3.Lefke A.A.Birliği 321 puan

(Fuat Demirkan, Berkant Öreç, İzzet Hakkıoğlu)

 

SKEET FERDİ BÜYÜK ERKEK

 

1.Ali Zorba Lefkoşa A.A.Kulübü 136 puan

2.Taner Özberkan Maraş A.A.Birliği 136 puan

3.Bülenç Hafız Gönyeli A.A.Kulübü 131 puan

 

 

SKEET FERDİ GENÇ ERKEK

 

1.Salahi Zaimoğlu Gönyeli A.A.Kulübü 104 puan

2.Mert Osmanlar Lefkoşa A.A.Kulübü 99 puan

3.Kağan Dayı Gönyeli A.A.Kulübü 89 puan

 

 

SKEET FERDİ BÜYÜK BAYAN

 

1.Neşe Tunçalın Lefkoşa A.A.Kulübü 55 puan

 

 

SKEET VETERAN ERKEK

 

1.Vedat Arıcan Çamlıbel A.A.Kulübü 68 puan

2.Ayhan Sılaydın Gazimağusa A.A.Birliği 66 puan

3.İsmet Pire Maraş A.A.Birliği 50 puan

4.Menteş Eesalan Girne A.A.Kulübü 47 puan

5.Mustafa Omay Lefke A.A.Birliği 39 puan

 

 

TRAP TAKIM

 

1.Gönyeli A.A.Kulübü 277 puan

(Cemal Dayı, Hasan Eylenceli, Mert Kofalı)

2.Maraş A.A.Birliği 270 puan

(Murat Ankut, Mehmet Besim, Volkan Sönmez)

3.Gazimağusa A.A.Birliği 269 puan

(Ahmet Arkoç, Halil Paşa, Mehmet Ülkü)

 

 

TRAP FERDİ BÜYÜK ERKEK

 

1.Murat Ankut Maraş A.A.Birliği 118 puan

2.Halil Paşa Gazimağusa A.A.Birliği 115 puan

3.Ahmet Arkoç Gazimağusa A.A.Birliği 115 puan

 

 

TRAP FERDİ GENÇ ERKEK

 

1.Mert Kofalı Gönyeli A.A.Kulübü 114 puan

2.Ayhan Acarkan Girne A.A.Kulübü 94 puan

3.Hasan Emirsoyu Gönyeli A.A.Kulübü 91 puan

 

 

TRAP VETERAN ERKEK

 

1.Cemal Paralik Lefkoşa A.A.Kulübü 73 puan

2.Mehmet Ülkü Gazimağusa A.A.Birliği 67 puan

3.Ekrem Günbay Gazimağusa A.A.Birliği 67 puan

4.Yaşar Onurcan Gazimağusa A.A.Birliği 60 puan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ