20 Kasım 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şampiyonlar belirlendi
30 Nisan 2011 Cumartesi 17:39

Şampiyonlar belirlendi

“2011 Üniversiteler Atletizm Şampiyonası”nda dereceye girenler:

*Üniversite Oyunları çerçevesinde düzenlenen 2011 Üniversiteler Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde 17 yarış yapıldı. Kadınlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi; erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi birinci oldular

 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “2011 Üniversite Oyunları” dün (29 Nisan 2011, Cuma) tamamlanan “2011 Üniversiteler Atletizm Şampiyonası” ile devam etti.

 

Erkeklerde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) olmak üzere dört; kadınlarda ise, GAÜ, YDÜ ve DAÜ olmak üzere üç üniversitenin yarıştığı 2011 Üniversiteler Atletizm Şampiyonası’nda kadınlarda DAÜ, erkeklerde YDÜ birinci oldu.

 

Kadınlarda 40 puanlı DAÜ’nün ardından 30 puanlı YDÜ ikinci ve 25 puanlı GAÜ üçüncü oldu. Erkeklerde ise, 60 puanlı YDÜ birinc i olurken; 56 puanlı DAÜ ikinci, 35 puanlı GAÜ üçüncü ve 25 puanlı LAÜ dördüncü oldu.

 

Atletizm Federasyonu’nun katkılarıyla, Atatürk Stadı’nda gerçekleşen 2011 Üniversiteler Atletizm Şampiyonası’nın dünkü ikinci gün yarışmalarında üniversiteli gençler 17 dalda yarıştı.

 

Saat 17.00’de başlayan yarışlar saat 20.00’de tamamlandı. 2’nci gün yarışlarında erkeklerde Sırıkla Yüksek Atlama, 400 m Engelli, 200 m, Üç Adım Atlama, Disk Atma, 800 m, 5000 m ve 4 X 400 m yarışmaları yapıldı.

 

Kadınlarda ise, Çekiç Atma, 400 m. Engelli, Üç Adım Atlama, 200 m, Gülle Atma, 800 m, Yüksek Atlama, 3000 m ve 4 X 400 m koşuldu.

 

Yarışmalar sonrasında dereceye giren sporculara ödülleri, düzenlenen seremonilerle verildi. Ödülleri Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze, Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Altınör, YDÜ Spor Müdürü Hakan Atamtürk, DAÜ Spor Müdürü Cemal Konnolu, Spor Dairesi eski Müdürü Besim Erdenay, Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Konnolu ve Yüksel Ekmekçi verdiler.

 

2011 Üniversite Atletizm Şampiyonası Dereceleri

KADINLARDA

Uzun Atlama Kadınlar Cirit Atma Kadınlar

1.Burcu ESENTEPE 4.57 (DAÜ) 1.Damla AKMANDOR 32.43 (YDÜ)

2.Özde ÖZDOĞDU 3.94 (YDÜ) 2.Gülay KARATAŞ 31.17 (DAÜ)

3.Gözde GÖKDEL 3.78 (GAÜ) 3.Anna MOZURTEVİCH 19.69 (GAÜ)

 

 

100 M. Kadınlar Gülle Atma Kadınlar

1.Burcu ESENTEPE 13.7 (DAÜ) 1. Zeren YAVUZ 8.48 (DAÜ)

2.Zehra BOROZANCI 14.2 (GAÜ) 2. Meliz ÖZATLI 7.62 (YDÜ)

3.Özde ÖZDOĞDU 15.6 (YDÜ) 3.Perin CEMAL 6.79 (GAÜ)

 

 

400 Metre Kadınlar Sırık Atlama Kadınlar

1.Adedoa ABMANDE 1.01.3 (DAÜ) 1.Eda ÜREGÜL 2.30 (DAÜ)

2.Dilek ÖZBİLER 1.03.5 (GAÜ) 2.Gizem YAHAT 1.80 (YDÜ)

 

 

1500 Metre Kadınlar 4X100 Metre Kadınlar

1.Dayo ODORANDE 5.48.0 (DAÜ) 1.GAÜ 59.1

2.İdil ALEMDAR 6.34.2 (YDÜ) 2.YDÜ 59.9

 

 

100 Metre Eng. Kadınlar

1, Günce KOPARAN 17.1 (YDÜ)

2, Gülay CELALETTİNOĞLU 19.1 (DAÜ)

3, Şefika EVLAT 24.4 (GAÜ)

 

 

Kadınlar 1. Gün Klasman Sonuçları

1.Doğu Akdeniz Üniv. 22 Puan

2.Yakın Doğu Üniv. 17 Puan

3.Girne Amerikan Üniv. 11 Puan

 

2. Gün

 

Üç Adım Atlama Çekiç Atma

1.Günce KOPARAN 9.16 (YDÜ) 1.Havva EREK 21.91 (YDÜ)

2.Gamze ÖZYILDIZ 8.85 (DAÜ) 2.Zeren YAVUZ 20.33 (DAÜ)

 

400 Metre Eng. 200 Metre

1.Adedoja ALOHONDA 1.13.8 (DAÜ) 1, Zehra BOROZANCI 29.8 (GAÜ)

2.Gizem YAHAT 1.31.6 (YDÜ) 2, Gamze ÖZYILDIZ 35.3 (DAÜ)

 

Yüksek Atlama Disk Atma

1.Fuldem YEŞİLPINAR 1.40 (YDÜ) 1.Perin CEMAL 21.78 (GAÜ)

2.Gülay CELALEDDİN 1.30 (DAÜ) 2.Özlem ONURLU 20.32 (DAÜ)

3.Meliz ÖZATLI 16.37 (YDÜ)

 

800 Metre 3000 Metre

1.Dilek ÖZBİLEN 2.25.9 (GAÜ) 1.Gülce ÖZKAN 16.33.9 (GAÜ)

2.Adedayo ODENISSE 2.36.4 (DAÜ)

3.İdil ALEMDAR 3.32.2 (YDÜ)

 

 

4X400 Metre

1.DAÜ 4.58.5

2.GAÜ 4.59.1

 

 

Kadınlar Genel Klasman Sıralama

1.Doğu Akdeniz Üniv. 40 Puan

2.Yakın Doğu Üniv. 30 Puan

3.Girne Amerikan Üniv. 25 Puan

 

 

ERKEKLERDE

Gulle Atma Yüksek Atlama

1, Kutay KIRMIZI 13.66 (YDÜ) 1, Kercem İNANCI 1.75 (YDÜ)

2, Kaan DEMİRCAN 11.55 (LAÜ) 2, Gürkan DOMALI 1.40 (GAÜ)

3, Ali ÇERKEZ 9.93 (DAÜ)

4, Atilla ERTÜRK 9.44 (GAÜ)

 

 

100 M. Engelli 100 Metre

1, Mehmet SAKALLI 16.7 (YDÜ) 1, Emanuel BOMİSE 10.8 (DAÜ)

2, Eren MERAL 17.5 (LAÜ) 2, Ade BAMİSLİGİN 10.9 (YDÜ)

3, Berhan EKİNSOY 19.7 (DAÜ) 3, Enakale ALKATOR 11.5 (LAÜ)

4, Cemil TANRIVERDİ 11.8 (GAÜ)

 

 

Cirit Atma Uzun Atlama

1, İbrahim ÇAPRAZ 52.68 (DAÜ) 1, Mahmut KORAL 6.80 (YDÜ)

2, Özdaş TÜM 43.54 (GAÜ) 2, Mahmut ÖZEN 6.54 (LAÜ)

3, Taner KOÇAK 34.78 (YDÜ) 3, Zafer ZEKERİYA 5.52 (GAÜ)

4 Ali BEYOĞLU 25.23 (LAÜ) 4, Kemal OKTAR 4.93 (DAÜ)

 

 

400 Metre 1500 Erkek

1, Victor OLANIYON 51.4 (DAÜ) 1, Mustafa CENGİZ 4.34.9 (DAÜ)

2, Artam DİREN 55.8 (YDÜ) 2, Emmanuel AMADİ 4.57.4 (GAÜ)

3, Tehaumte Y. EMANUEL 56.2 (GAÜ) 3, Edip KORHAN 5.01.8 (YDÜ)

4, Mustafa TAHSİLDAR 1.00.9 (LAÜ)

 

 

3000 M. Engelli 4*100 Metre

1, Özcan SAYGI 12.46.6 (GAÜ) 1, DAÜ 44.7 (DAÜ)

2, Hüseyin GENEL 13.03.4 (YDÜ) 2, LAÜ 46.1 (LAÜ)

3, Hüsnü MİMAR 13.34.9 (DAÜ) 3 YDÜ 46.3 (YDÜ)

4, GAÜ 50.3 (GAÜ)

 

 

Erkekler 1. Gün Sonuçları

 

  1. Yakın Doğu Üniv. 31 Puan

  2. Doğu Akdeniz Üniv. 27 Puan

  3. Girne Amerikan Üniv 20 Puan

  4. Lefke Avrupa Üniv. 16 Puan

 

 

2. Gün

Çekiç Atma 400 Metre Eng.

1, Ali ÇERKEZ 38.94 (DAÜ) 1, Victor OLONYAN 58.0 (DAÜ)

2, Zekeriya SALTAN 26.75 (YDÜ) 2, Mehmet SAKALLI 1.00.3 (YDÜ)

3, Eren MERAL 1.10.3 (LAÜ)

4, Aykut TURGUT 1.32.9 (GAÜ)

 

 

200 Metre Üç Adim Atlama

1, Emanuel BOMİSSE 21.5 (DAÜ) 1, Mahmut KORAL 14.40 (YDÜ)

2, Adewunmi BAMİSHİGLİN 22.3 (YDÜ) 2, Mahmut ÖZEN 14.09 (LAÜ)

3, Enkel S. DAVİG 23.8 (LAÜ) 3, Kemal OKTA 11.08 (DAÜ)

4, Yanic EMANUEL 25.0 (GAÜ) 4, Cem Ö.Oğulları 10.70 (GAÜ)

 

 

Sırıkla Atlama Disk Atma

1, Ferhat FİLİCİOĞLU 3.30 (DAÜ) 1, Kutay KIRMIZI 47.00 (YDÜ)

2, Çağın ALEVKAYALI 2.40 (YDÜ) 2, Öztaş TÜM 38.30 (GAÜ)

3, Kaan DEMİRCAN 27.63 (LAÜ)

4, Ahmet İYİCAN 27.01 (DAÜ)

 

 

800 Metre 5000 Metre

1, Mustafa CENGİ 2.10.3 (DAÜ) 1, Özcan SAYGI 21.30.6 (GAÜ)

2, Emanuel AMADE 2.15.6 (GAÜ) 2, Edip KORHAN 21.33.7 (YDÜ)

3 Yunus E. İLELİ 2.19.2 (YDÜ) 3, Hüsnü MİMAR 24.10.2 (DAÜ)

 

 

4X400 Metre

1, DAÜ 3.43.3

2, YDÜ 3.48.8

3, GAÜ 4.17.3

 

 

Erkekler Genel Klasman Sıralaması

1, Yakın Doğu Üniversitesi 60 Puan

2, Doğu Akdeniz Üniversitesi 56 Puan

3, Girne Amerikan Üniversitesi 35 Puan

4, Lefke Avrupa Üniversitesi 25 Puan

 

 

2011 Üniversite Oyunları Programı:

30 Nisan Basketbol UKÜ

3 Mayıs Hentbol UKÜ

5 Mayıs Hentbol UKÜ

7 Mayıs Basketbol UKÜ

8 Mayıs Futsal LAÜ

10 Mayıs Hentbol UKÜ

12 Mayıs Futbol Lefkoşa

13 Mayıs Futbol Lefkoşa

14 Mayıs Basketbol UKÜ

15 Mayıs Futsal LAÜ

16 Mayıs Voleybol UKÜ

17 Mayıs Voleybol UKÜ

18 Mayıs Voleybol UKÜ

20 Mayıs Yüzme YDÜ

21 Mayıs Basketbol UKÜ

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ