24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte pasaporta tutuklama
29 Nisan 2011 Cuma 16:06

Sahte pasaporta tutuklama

Çıkış yapmak isterken tutuklanan Çelik yargı huzuruna çıkarıldı

Adem KAVAZ

 

Ercan Devlet Havalimanı’ndan KKTC’ye sahte TC pasaportuyla giriş yaptı ancak çıkış yaparken yakayı ele verdi. Tutuklanan Aslan Muzaffer Çelik, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı ve aleyhine bir gün tutukluluk emri alındı.

 

 

30 günlük turist vizesi aldı

 

polis memuru olayla ilgili olguları mahkemede açıkladı. Polis, zanlı Aslan Muzaffer Çelik’in evrak sahteleme, sahte resmi belge düzenleme ve tedavüle sürme suçlarından methalder olduğunu ifade etti. Polis, zanlı Çelik’in 27 Nisan 2011 tarihinde Erdem Küçük adına düzenlenen sahte TC pasaportuyla Ercan Devlet Havaalanı’ndan KKTC’ye girişinde 30 günlük turist vizesi aldığını ifade etti. Zanlının, 28 Nisan’da Ercan’dan çıkış yaptığı sırada mahkeme emriyle tutuklandığını anlatan polis, soruşturmanın yeni başladığını ve zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalması talep etti.

 

 

Avukat: Zanlı kaçak durumundadır

 

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen davada, savunma avukatı polis memurunun bir günlük tutukluluk emrine itiraz etmedi. Avukat, zanlının kaçak durumda olduğunu ve sorunu gidermek amacıyla Türkiye gitmek istediğini iddia etti.

 

 

Bir gün tutuklu kalacak

 

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, yeni başlayan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının Aslan Muzaffer Çelik’in bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ