15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte KKTC’li
29 Nisan 2011 Cuma 16:12

Sahte KKTC’li

Khaled Abdo, dava süreci başlayana kadar cezaevine gönderildi…

Adem KAVAZ

 

Resmi evrak sahteleme, tedavüle sürme ve sahtekarlıkla kayıt temini suçlarından gözaltına alınan Suriye uyruklu Khaled Abdo, dün teminat duruşması için yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Tahkikat tamamlandı

Polis mahkemede verdiği yeminli şahadette, Zanlı Khaled Abdo’nun Ağustos 2009’da Lefkoşa’da İçişleri Bakanlığı Nüfus KayıtDairesi’ne, anneannesinin KKTC vatandaşı olduğunu gösteren sahte belge verdiğini söyledi. Polis, zanlının sahte olduğunu bildiği evraklarla bir adet KKTC kimlik kartı ve pasaportunu temin ettiğini anımsattı.Zanlı Abdo’nun 17 Nisan 2011 tarihinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan çıkış yapmak isterken tespit edilerek mahkeme emriyle tutuklandığını kaydetti. Polis, zanlı Abdo’nun aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

İki ay cezaevine gönderildi

Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen davada, zanlının işlediği suçun ciddi olduğunu ve zanlının KKTC’de herhangi bir yasal bağı olmadığına dikkat çekti. Ulutekin, zanlı Abdo’nun ağır cezada davaları görüşülünceye kadar iki ay süreyi aşmayacak şekilde Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ