20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte çeke gözaltı
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:48

Sahte çeke gözaltı

Sahte çek düzenleyerek tedavüle sürdüğü iddia edilen zanlılar yargıda

 Abbas ELMAS

 

Ülkede her geçen gün sahtecilik olayları artarken, sahte çek düzenlemekten dolayı iki kişi daha dün, yargı huzuruna çıkarıldı. Önceki gün polis tarafından sahte çek düzenlemekten dolayı tutuklanan Hüseyin Çetiner ve Ahmet Kırdar, yargı huzuruna çıkarıldı. Bir banka hesabı üzerine sahte çek düzenledikleri ve tedavüle sürdükleri iddiasıyla yargı huzuruna çıkarılan zanlılardan, Hüseyin Çetiner, yargılanıncaya kadar teminata bağlanırken, zanlı Ahmet Kırdar ise, 3 ayı geçmemek kaydı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

 

Sahte banka çeki düzenlediler

 

Haberdar’ın elde ettiği bilgilere göre Hüseyin Çetiner isimli şahıs Universal Bank’a ait bir banka hesabına sahte çek düzenleyerek tefecide bozdurmak istediği öğrenildi.

 

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir tefeciyi arayarak elinde iki adet çek yaprağının bozdurmak istediği öğrenilen Hüseyin Çetiner’in, Hakkı Beyaz ismine düzenlediği sahte çeklerin arkasını Halit Savaş’ın imzasını taklit ederek imzaladığı da kaydedildi.

 

 

Tefecinin aramasıyla olay anlaşıldı

 

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre, sahte çeklerin ismine düzenlenmiş olan Hakkı Beyaz’ın söz konusu tefeci tarafından aranması sonucunda çeklerin sahte olduğunun anlaşıldığı ve olayın polise taşındığı kaydedildi.

 

Sahte çekleri düzenleyen Hüseyin Çetiner’in, polise sahte çekleri Ahmet Kırdar’dan aldığını söylemesi üzerine ise, her iki şahısın da polis tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

 

Kırdar cezaevine gönderildi

 

Lefoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzuruna Sahte belge düzenleme ve tedavüle sürme suçlamasıyla çıkarılan zanlı Hüseyin Çetiner, KKTC vatandaşı 2 kişinin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve yurt dışına çıkışının yasaklanması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Zanlılardan Ahmet Kırdar’ın ise, KKTC ile herhangi bir bağı bulunmamasından dolayı, 3 ayı geçmemek kaydı ile Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak gönderilmesine karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ