13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahip çıktılar
10 Eylül 2013 Salı 09:25

Sahip çıktılar

Akdeniz Köyü Kumsalında “Kum Zambakları ve Deniz Kaplumbağalarına Sahip Çıkıyoruz” temalı etkinlik düzenlendi; etkinliğe Çevre Bakanı Bakırcı da katıldı

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, Akdeniz köyü kumsalında birçok kurum ve kuruluşun birlikte organize ettiği “Kum Zambakları ve Deniz Kaplumbağalarına Sahip Çıkıyoruz” etkinliğine katılarak, destek verdi.

Bakanlık basın bürosundan verilen bilgiye göre, burada basına açıklama yapan Bakırcı, çevreye duyarlılığı artıran böylesi girişimleri çok önemli gördüklerini belirterek, etkinliğin düzenleyenlere teşekkür etti.

Bakırcı, bu farkındalığa bakanlık olarak kendilerinin de katkıda bulunduğunu kaydederek, bu çerçevede kuruluşlara da çağrı yaptı ve aynı düşüncede girişimlerine devam etmelerini diledi.

 

“… insanlığın yok olmasına bir adım daha”

Çevre olmadan insanoğlunun olamayacağına dikkat çeken Bakırcı, “Çevreyi bozduğumuzda aslında kendimizi bozuyoruz. Her canlının nasıl yaşama hakkı varsa onların da yaşama hakkı olduğuna inanıyoruz. Bir canlının neslinin yok olması, aslında bizi insanlığın yok olmasına bir adım daha yaklaştırıyor” dedi.

 

Karaatmaca: “Katılımın yüksekliği çevre bilincinin yüksekliğini gösterdi”

Organizasyonda yer alan firmalardan biri olan Kuzey Kıbrıs Türkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da, sosyal sorumluluk projelerinde çevrenin öneminin çok yüksek olduğunu bildiklerini ifade ederek, her sene geleneksel olarak yaptıkları sahil temizliğine paralel olarak bu yıl da kaplumbağaların suya bırakılışlarına tanıklık ettiklerini söyledi.

Bunun kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu söyleyen Karaatmaca, birçok kurum ve kuruluşla birlikte etkinliğe destek verdiklerini, yüksek katılımın çevre bilincinin yüksek olduğunu gösterdiğini kaydetti.

 

Etkinliğe 9 kurum destek verdi

Etkinlikte kum zambakları ile deniz kaplumbağalarının önemi ve korunmasına dikkat çekildi, çocuklara ve gençlere yönelik atölye çalışması, fotoğraf sergileri, resim yapma ve fotoğraf çekilmesi gibi pek çok aktivite yer aldı. Etkinlik, yumurtadan yeni çıkan kaplumbağaların denize bırakılmasıyla son buldu.

Akdeniz köyü kumsalında yapılan etkinliğe; Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği, Kıbrıs Türk Rehberler Birliği, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti, Biyologlar Derneği, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Akdeniz Caretta Beach & Restaurant, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği destek oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ