23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahillerde temizlik başladı
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:08

Sahillerde temizlik başladı

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, 2011 yılının KKTC’de “Çevre”, Türkiye’de de turizm açısından “Kuzey Kıbrıs Yılı” olarak ilan edilmesi çerçevesinde dün sahillerde temizlik kampanyası gerçekleştirdi.

Toplam 13 okulun katılımıyla gerçekleşen kampanya kapsamında Alagadi, Kaplıca, İskele kavşağı, Ay Philon, Cengiz Topel Anıtı ve Gaziveren sahilleri ile Ayluga-Çanakkale Göleti çevresi temizlendi.
Oğuz Veli Ortaokulu ile Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencilerinin dün saat 10.00’da Alagadi 2 Sahili’nde gerçekleştirdiği temizlik çalışmasına Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Turizm Planlama Dairesi Müdürü Turgut Muslu, Çevre Koruma Dairesi Doğal Hayat Şubesi Sorumlusu Hasibe Kusetoğulları da hazır bulundu.


Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığının organize ettiği kampanyaya Oğuz Veli, Esentepe, Canbulat, Özgürlük, Dipkarpaz, Şehit Turgut ortaokulları ile Lapta Yavuzlar, Anafartalar, Bekirpaşa, Erenköy lisesleri, Güzelyurt, Gazimağusa, Karpaz Meslek, Cengiz Topel Endüstri ve Meslek Lisesesi öğrencileri katıldı.Üstel: Çevreci bilinci yaratmayı hedefliyoruz
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, 2011’in KKTC’de “Çevre”, Türkiye’de de “Kuzey Kıbrıs turizm yılı” ilan edilmesiyle bakanlığın ülkede çeşitli temizlik kampanyaları başlattığını belirterek, çalışmaların toplumda çevre bilinci yaratma hedefini taşıdığını söyledi.
Bakanlığın organize ettiği temizlik kampanyasının yanı sıra, dün Şirinevler köyünde yaz öncesi yangın riskini ortadan kaldırarak, hijyen sağlamak amacıyla temizlik çalışması yapıldığını anlatan Üstel, kampanya çerçevesinde ülke geneli araba lastiği, hurda araç, atık pil ve kağıtların toplandığını kaydetti.


Ülke genelinde başlatılan temizlik kampanyalarıyla, ülke ve çevrenin gelecek yıllarda çok daha iyi bir duruma geleceğine inanç belirten Üstel, kampanyaya katkı koyan herkese teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ