12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlıkta kan bağışı
14 Nisan 2011 Perşembe 15:22

Sağlıkta kan bağışı

Sağlık Bakanlığı çalışanları ‘gönüllü kan bağışında’ bulundu

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, sağlık durumu uygun herkesin yılda 2 kez kan bağışında bulunmasının, ülkedeki kan ihtiyacının karışlanması yanında, kan veren bireylerin daha sağlıklı bünyeye kavuşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Kaşif, bu konudaki açıklamayı Bakanlığına bağlı çalışanların “gönüllü kan bağışında” bulunması sırasında yaptı.

Sağlık Bakanı Kaşif, dün gerçekleşen bağış etkinliğinde ilk etapta 50 bakanlık çalışanının gönüllü kan bağışında bulunduğuna işaret ederek, “Kendilerine, böylesi duyarlı bir davranışta bulundukları için teşekkür ederim” dedi.

Kaşif, Sağlık Bakanlığı çalışanları tarafından başlatılan gönüllü kan bağışının benzerlerini diğer bakanlıklarda da sürdürmeyi planladıklarına işaret ederek, bu etkinliklerin mümkün olması halinde haftada bir bir bakanlıkta yinelemeyi hedeflediklerini kaydetti.

 

“Uzmanlar kan bağışını tavsiye ediyor...”

Ülkede kana yoğun bir gereksinim olduğunu ifade eden Kaşif, yurttaşların kan bağışı konusunda daha duyarlı olmasını isteyerek, kan bağışının uzmanlar tarafından da tavsiye edildiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı merkez örgütü ile Bakanlığa bağlı daire çalışanlarının katıldığı kan bağışı etkinliğinde Bakan Kaşif'le birlikte, Bakanlık Müsteşarı Mustafa Akçaba, Bakanlık Müdürü Ümit Özkıran ve Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Ahmet Ulutekin de hazır bulunarak kan bağışı yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ