19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlıksız sisteme öfke, Bakana sitem!
30 Nisan 2011 Cumartesi 12:06

Sağlıksız sisteme öfke, Bakan'a sitem!

Bakan'ın 'doktor sorsaydı' diye suçladığı rahmetlinin köyünde acı ve öfke hakim!

Ayşe BULUT - KARPAZ

 

Kaleburnu ‘lu vatandaşlar, Gündoğan Hergünerler’in Dipkarpaz Sağlık Ocağı’nda doktor bulamamasının ardından dönüş yolunda yaşamını yitirmesi sonucu acı ve öfkeyi birlikte yaşıyor.

 

Kaleburnu’nda yaşayan birçok vatandaş, bölge insanının birçok hizmetten mağdur olduğuna dikkat çekerek, özellikle de insan yaşamını ilgilendiren konularda ilgi beklediklerini dile getirdiler..

 

Gündoğan Hergünerler’in oğlu, “ Babam Dipkarpaz Sağlık Ocağı’na gittiğinde hasta olduğu yüzünden belliydi. Babam hemşireye doktor var mı diye sorduğunda hemşire babamla ilgilenseydi şu an yaşıyor olacaktı” diyerek yetkilileri daha duyarlı davranmaya davet etti.

 

 

“Köylü şehirlinin efendisidir efendiler”

 

“Devlet bizi burada unuttu, ölmek bile suç oldu diyen köylüler biz de insan gibi doktordan, sağlık ocağından yararlanmak istiyoruz” şeklinde konuştular.

 

Mesai bitiminin ardından Sağlık Ocağın’da yirmi dört saat hizmet veren sağlık görevlileri OLMASINI istediklerini belirten vatandaşlar, gece yarısı araba kiralayıp sağlık ocağına gittiklerinde şehirlerde yaşayan vatandaşlar gibi hizmetlerden yararlanmak istediklerini dile getirdiler. Vatandaşlar, Sağlık bakanı Ahmet Kaşif’in yaptığı açıklamalardan da çok büyük üzüntü duyduklarını ifade ettiler.

  

 

Hüseyin Yeşilbulut

 

“ Sağlık bakanlığına çağrı yapıyorum, insanın sağlığıyla oynamasınlar . Sorumlu Sağlık Ocağıdır. Hemşireler sorabilirdi neyin var, benim bir derdim var ki ben buraya geldim, ilgilenmiyorlar doğru düzgün hizmet vermiyorlar. Doktor izindeyse yerine başka bir doktor görevlendirilebilinirdi. Ölmek bile suç oldu.”

 

 

Süleyman Hergünerler

 

“Babam Dipkarpaz Sağlık Ocağı’na gittiğinde hasta olduğu yüzünden belliydi. Babam hemşireye doktor var mı diye sorduğunda hemşire babamla ilgilenseydi şu an yaşıyor olacaktı. Hemşire babamla ilgilenip sıkıntısını sorup tansiyonunu ölçebilirdi. Hemşire tansiyonu ölçülmüş olsaydı böyle bir olay yaşanmayacaktı. Bildiğim kadarıyla doktor yurt dışındaymış. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Ama babamın da sağlık bakanı tarafından suçlanması bizi derinden üzmüştür. Bir bakanın ölen bir adamın arkasından suçludur diyerek konuşmasını şiddetle kınıyorum. Oraya başka bir doktor görevlendirebilinirdi suçu hep halkta aramayın, lanet olsun.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ