20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlıklı sindirim için şeftali nektarı!
03 Mayıs 2013 Cuma 11:52

Sağlıklı sindirim için şeftali nektarı!

Şeftalinin içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin sindirim sistemini düzenlediği belirtildi

İçeriğinde bol miktarda A, B3 ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum bulunan şeftali nektarı, vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmesinin yanı sıra hazmı kolaylaştırarak sindirime yardımcı olduğu belirtiliyor.

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, özellikle hazımsızlık ve kabızlık sorunu yaşayanların şeftali nektarı içerek bu sorunun önüne geçebileceklerini belirtti.

ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ VAR

Sindirim sisteminde oluşan sıkıntıların giderilmesi için bol sıvı tüketilmesini öneren Prof. İnanç, "Şeftali nektarı vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan antioksidan özelliği ile kanı temizliyor, böbrek ve safra kesesinin düzenli çalışmasına imkan sağlıyor. İçeriğindeki mineraller ile sindirim sisteminde yaşanan sorunların önüne geçmeye yardımcı oluyor." dedi.

HER DERDE DEVA

Şeftali nektarının bol miktarda C vitamini içerdiğini kaydeden İnanç, şeftalide ayrıca bağışıklık sisteminin ihtiyaç duyması halinde A vitaminine dönüşen temel madde olan betakarotenin de zengin miktarda bulunduğunu vurguladı.

İnanç sözlerine şöyle devam etti: "Düzenli olarak tüketilecek bir bardak şeftali suyu ile sindirim sorunları yanı sıra kanser, kalp hastalıkları, uyku bozuklukları gibi rahatsızlıkların da önüne geçmek mümkün."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ