18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık felç!
06 Mayıs 2011 Cuma 11:59

Sağlık felç!

Hastanede ve laboratuarında bugün uyarı grevi var!


Kamu-Sen ile KTAMS, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’e bir yazı gönderip görüşme talep etti. Sendikalar, görüşmeye çağrılmamaları halinde süresiz greve gideceklerini bildirdi.

 

Ebe ve Hemşireler Sendikası, Sağlık-Sen, Kamu-Sen ile KTAMS tarafından, “sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm getirilmediği” gerekçesiyle Hastanede uygulanacak grev 08.00-12.00 saatleri arasında; “personel eksikliği” gerekçesiyle Hastane laboratuarında uygulanacak grev ise 08.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.


 

Sağlık bakanından randevu talebi


Bu arada, Kamu-Sen ile KTAMS, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’e bir yazı gönderip görüşme talep etti. Sendikalar, görüşmeye çağrılmamaları halinde süresiz greve gideceklerini bildirdi.


Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş ile KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal imzasıyla Kaşif’e gönderilen ve bilgi için Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve basına da dağıtılan yazıda, şöyle denildi:“Mağusa Devlet Hastanesi laboratuarlarında (mikrobiyoloji, biyokimya, hemotoloji, seroloji, kan bankası) beş ayrı bölüm bulunmasına rağmen, biri geçici olmak üzere beş personel hizmet vermeye çalışmaktadır. Ancak personel yetersizliği nedeni ile mevcut personel 38 saat sürekli görev yapmak zorunda kalmaktadırlar. Çalışanlarımızın bu şartlarda ne kadar sağlıklı hizmet verebilecekleri düşündürücüdür.

 


Hastalar riske atılmaktadır”

 

Yataklı Tedavi Kurumları Dairesinde yukarda sözü edilen branşlarda 25 kadronun 22’si boş olmasına rağmen, bu kadrolar doldurulmayarak hem sağlık çalışanları hem de hastalar riske atılmaktadırlar. Konuyu çalışanlarla değerlendiren KAMU-SEN ve KTAMS sorunun çözüm bulunması yönünde bakanlığınızdan ivedi olarak görüşme talep etmektedir.11 Mayıs 2011 tarihine kadar çağırılmamamız halinde bu bildirim yapıldığı tarihten itibaren, yasada belirtilen sürenin dolmasıyla birlikte, örgütlü olduğumuz hastanelerde ve/veya devlet laboratuarlarında herhangi bir zamanda süresiz grev başlatacağımızı duyururuz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ