20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rutine bağladılar
16 Nisan 2011 Cumartesi 20:51

Rutine bağladılar

Küçük: “Ülkede turizm konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor”

Bakanlar Kurulu Başbakan İrsen Küçük başkanlığında saat 14.45’te toplandı. Çarşamba günü yapılamadığı için düne alınan toplantıda gündemdeki rutin konuların ele alınacağı belirtildi.

 

Başbakan İrsen Küçük başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 3.5 saat sürdü. Başbakanlık’tan alınan bilgiye göre, toplantıda, bakanlıklara ait rutin konular ele alındı.

 

“Girişimler sonuç vermeye başladı”

 

Başbakan İrsen Küçük toplantı öncesi yaptığı açıklamada turizmde önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçilmekte olduğunu ifade etti.
 

2011 yılında turizmi daha aktif hale getirerek iyi bir sezon geçirmeyi hedeflediklerini, gerek Turizm Bakanlığı gerek Başbakanlık olarak yaptıkları girişimlerin sonuç vermeye başladığını belirten Küçük, bu anlamda iki yeni hava yolunun daha ülkeye turist taşımaya başlamasının önemini vurguladı.
 

 

“KKHY çalışmları son aşamada”


 

Kuzey Kıbrıs Hava Yolu konusundaki çalışmaların son aşamaya geldiğini, Türkiye’de 2011’in “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edildiğini anımsatan Küçük, dün de KITSAB’ın davetlisi olarak TURSAB’tan bir heyetin KKTC’ye gelerek temaslara başladığına dikkat çekti.
 

 

“Turizmde 3 aylık çalışma”


Tüm bu gelişme ve ziyaretlerin 2011 yılının turizm açısından başarılı geçmesine yönelik olduğunu ifade eden Başbakan Küçük, “Bu yıl turizmde iyi bir sezon geçirilmesi açısından 3 ayaklı bir çalışma yaptık. Anatavan’dan turist getirmek, Arap ülkelerinden turist getirmek ve Avrupa ülkelerinden turist getirmek. Bu çalışmaların 3 ayağı da olumlu sonuç vermeye başladı. Turist sayısını artırarak sonunu da iyi getirmek istiyoruz” dedi.
 

“Yer hizmtlerinin önemi arttı...”


Turist sayısının artmasıyla birlikte yer hizmetlerinin öneminin daha da arttığına dikkati çeken Başbakan Küçük, gelen turistlerin beklemeden işlemlerini tamamlayıp konaklayacakları otellere ulaşabilmeleri için ilgili bakanlıkla gerekli çalışmaları başlattıklarını da kaydetti.
 

Başbakan Küçük, Çarşamba günü yapılamadığı için düne alınan Bakanlar Kurulu toplantısında gündemdeki rutin konuların ele alınacağını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ