12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Romantik bir anı mahvetmenin 10 yolu
16 Ağustos 2013 Cuma 13:30

Romantik bir anı mahvetmenin 10 yolu

Süper romantik bir sevgili olmak zorunda değilsiniz. Ama zaman zaman oluşan küçük romantik anları mahvetmeye de hakkınız yok!

Sevgilinizle tam romantik bir an yakalamak üzeresiniz. Ama o diliniz yok mu o diliniz… Tutamadınız bir türlü ve ağzınızdan tüm büyüyü bozacak saçma bir laf çıkıverdi… Ya da elinize, kolunuza hakim olamadınız ve garip bir hareket yaptınız. Yine gitti romantizm!

Süper romantik bir sevgili olmak zorunda değilsiniz. Ama aradaki romansı sürdürmek için zaman zaman küçük romantik anlar (saatler, günler demiyoruz dikkat ederseniz) yaratmak önemli.

Romantizmi mahvetmemek için yapabilecekleriniz var, unutmayın! Daha doğrusu yapmamanız gerekenler…

Kızlar, bunların hepsi deneyimlenmiş durumlardır, bilginize… Okuyalım, öğrenelim, aman dikkat edelim!

 

Göz göze geldiğinizde “Gözlerin ne kadar babama benziyor” demek kadar saçma bir durum yaratılamaz. Sevgili ilişkisinin içine baba-kız ilişkisi sokarak ortamı buzzzz gibi yapmanın ne alemi var!

Size birlikte yemeğe çıkmayı teklif ettiğinde “Harika bir fikir sevgilim!” demek yerine, “Anlaştık dostum!” gibi ‘arkadaş’ cümlesi sarf etmek, romantizmi mahvetmeye yetebilir.

Tam sevişmeye hazırlanırken, onu çıplak gördüğünüzde “Baklavaların sütlü nuriyeye dönmüş” deyip göbeğiyle dalga geçmek de neyin nesi?

Tam size sarılmış, yüzünüzü okşuyorken, “Yapma, kaşındırıyorsun!” diye tepki vermenizle işin rengi değişebilir.

Özel bir günde ya da içinden geldiği için herhangi bir günde size bir hediye aldığında, paketin içinde değiştirme kartı olup olmadığını sormanın sırası mı?

Size karşı sevgisini ifade eden sözler sarf ederken ya da size yazdığı bir şiiri okurken esnemek ya da gülmekten daha büyük bir darbe yiyemez romantizm!

Romantik bir akşam yemeğine çıkarken büyük bir ciddiyetle ona dönüp, “Işıkları kapattın mı?”, “Camlar açık kalmadı inşallah!” gibi uyarıcı ve romantik havayı bozucu cümleler sarf etmek, en büyük hatalardan biri.

Size bir hediye aldığında, sizi bir yere götürmek istediğinde ne güzel bir şey yaptığını düşünmek yerine “Kim bilir buna kaç para verdin?” diye söylenme hatasına düşmeyin.

Karşılıklı birkaç kadeh bir şeyler içiyorken “Midem bulandı, kusacağım galiba” demek ya da her romantik anda bir sağlık sorunundan şikayet etmek romantizmi öldürmez de ne yapar?

Sevgiliniz romantizmin doruklarındayken çocuk sesiyle konuşma ya da onu bir çocuğu severmiş gibi sevme davranışı sergileyerek ortamı mahvetmeyin!

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ