17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Resimler çevre için yarıştı !
08 Aralık 2011 Perşembe 12:40

Resimler çevre için yarıştı !

İşte “Adamızı Çöpten Kurtaralım” temalı yarışmada dereceye giren öğrenciler:

Çevre temizliği farkındalığı yaratmak amacıyla düzenlenen “Adamızı Çöpten Kurtaralım” temalı ilköğretim öğrencilerine yönelik resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Atatürk Kültür Merkezinde yer alan ödül töreninin ardından, yarışmaya katılan tüm resimlerin sergilendiği üç gün ziyarete açık olacak resim sergisinin de açılışı yapıldı. Yarışmada dereceye giren en iyi 12 resim hazırlanacak masa üstü takvimlerde de kullanılacak.
 

 

Birincilik Alsancak İlkokulu’na gitti


AB finansmanım ile yürütülmekte olan Katı Atık Yönetimi Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışması ve sergisi İlköğretim Dairesi ile Çevre Koruma Dairesinin katkıları ile gerçekleştirildi. Yarışmada birinci Alsancak İlkokulu’ndan Dilay Erdoğuş, ikinci Mehmetcik İlkokulu’ndan Merdan Akın, üçüncü Çatalköy İlkokulu’ndan Nursena Kazan geldi. İlk üçe giren öğrencilere ödül olarak aileleri ile birlikte KKTC’de bir otelde hafta sonu tatili verilecek.
 

 

Ünlüsoyer: Önemli mesafe kat edildi


Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer, resim yarışması ödül töreninde yaptığı konuşmada, Dikmen çöplüğünün kapatılması ve Güngör bölgesinde düzenli depolama alanı öngören Katı Atık Yönetimi Projesinde önemli mesafe kat edildiğini ancak daha yapılacak çok iş bulunduğunu söyledi.Çevre Koruma Dairesi olarak temiz çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok faaliyetler düzenlediklerini kaydeden Ünlüsoyer, yarışmanın öğretmen ve velilerin çevre duyarlılığı konusunda desteğinin somut göstergesi olduğunu ifade etti.
 

 


Viezzer: Büyük kaynak ayrıldı


Avrupa Birliği Destek Ofisi Program Sorumlusu Alessandra Viezzer, AB’nin Kıbrıslı Türklerin sosyal ve ekonomik gelişimi ve sivil toplumun desteklenmesi için ayrılan 259 milyon Euro’luk yardım programının büyük bir kısmının Katı Atık Yönetim Planına ayrıldığını kaydetti.


Katı Atık Yönetim Projesinin somut neticelerinin Dikmen Çöp alanının kapatılması ve Güngör Çöp Depolama Alanı ve Gazimağusa Çöp Transfer İstasyonunun yakın zamanda açılması ile görüleceğini dile getiren Viezzer, Proje kapsamında yeni çöp taşıma araçlarının da alındığını bunun yanında ilgili yerel yönetim yasalarının AB yasaları ile uyumlaştırılmasının sağlandığını kaydetti.

 

“Çöp konusunu benimsediler”

“Ancak projenin başarısı Kıbrıslı Türk toplumundaki çevre farkındalığına da bağlı” diyen Viezzer, öğrencilerin çizdiği resimlerde çöp konusunun ve çöp yönetimini benimsediklerinin görülebildiğini ifade etti.Başarı belgeleri verildi

Öğrencilere başarı belgeleri verilmesi ve sergi açılışı, CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Alessandra Viezzer ve Eşref Ünlüsoyer tarafından yapıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ