19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Bey şoku!
14 Nisan 2011 Perşembe 10:47

"Recep Bey" şoku!

"Atma Recep Din Kardeşiyiz" ve "Recep Bey"in kullanılmasına ambargo

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Erdoğan'ı eleştirirken miting meydanlarında sıkça kullandığı "Atma Recep Din Kardeşiyiz" ve "Recep Bey" sözlerinin propaganda malzemesi olarak kullanılmasına ambargo geldi. Çünkü bir reklam firması o sözlerin tüm kullanım haklarını aldı…


CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, yargı kararlarına göre, halka mal olmuş deyimlerin marka olarak tescilinin mümkün olmadığını, Patent Enstitüsünün "Atma Recep Din Kardeşiyiz" deyimini markalaştırarak kendi uygulamalarıyla ters düştüğünü öne sürdü.


Kart, düzenlediği basın toplantısında, "büro makineleri ve kırtasiye" gibi işlerle uğraşan bir firmanın Türk Patent Enstitüsü-Markalar Dairesi'ne başvurarak "Atma Recep Din Kardeşiyiz" ve "Recep Bey" ibarelerinin marka olarak tescili için başvurduğunu, bu talebin kabul edildiğini anımsattı.


Kart, yargı kararlarına göre, halka mal olmuş deyimlerin marka olarak tescilinin mümkün olmadığını, şimdiye kadar yargı kararları doğrultusunda karar tesis eden Patent Enstitüsünün, kendi uygulamalarıyla ters düştüğünü iddia etti.


Kart, "durumdan vazife çıkaran bir kişinin ya da firmanın, Başbakana yaranmak veya Başbakan odaklı doğrudan-dolaylı telkin ve talimat üzerine, başvuruyu yaptığını ve işlemin tesis edildiğini" ileri sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ