21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazan Sohbetleri başlıyor
13 Ağustos 2011 Cumartesi 13:43

Ramazan Sohbetleri başlıyor

YDÜ Rumi Enstitüsü’nden Lefkoşa Mevlevihanesi'nde etkinlik

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Rumi Enstitüsü’nün TC Lefkoşa Büyükelçiliği himayesinde yürüttüğü kültürel faaliyetler çerçevesinde, Lefkoşa Mevlevihanesi’nde Ramazan ayı münasebetiyle “Sohbet Geceleri” düzenlenecek.

 

 

16-20-25 Ağustos

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ve Din İşleri Dairesi işbirliği içerisinde yürütülen faaliyetler 16-20-25 Ağustos gecelerinde yapılacak.

 

 

Birçok etkinlik gerçekleştirilecek

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, gecede müzik, ilahiler, rubailer, sohbet ve ikram yapılacak.

 

 

İlk sohbet Talip Atalay’In

 

İlk sohbet gecesi 16 Ağustos Salı gecesi saat 21:00’de başlayacak ve gecenin ilk sohbeti Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Talip Atalay tarafından verilecek. Daha sonra Dr. Harid Fedai Mesnevi’den rubailer okuyacak.

 

 

Hastürer, Mekke izlenimlerini aktaracak

 

İkinci sohbet gecesi 20 Ağustos Cumartesi gecesi saat 21:00’de günümüz gazetecilerinden Hasan Hastürer Mekke izlenimlerini aktarırken gecede Dr. Yusuf Suiçmez de Mekke ile ilgili ilginç bilgiler verecek.

 

 

İrmik helvası ikram edilecek

 

Üçüncü sohbet gecesi ise 25 Ağustos Perşembe günü düzenlenecek. Gecede “Ramazan Hatıraları ve Düşündürdükleri” konulu birer sohbet konuşmasını ise Ahmet Yönlüer ile Işılay Arkan yapacak. Tüm etkinliklerde gecede misafirlere Hızır Sultan’ın kazanında pişirilen geleneksel irmik helvası ikram edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ