17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polonya’ya gidiyor
28 Nisan 2011 Perşembe 12:38

Polonya’ya gidiyor

Üçlü başkanlığın başlaması sebebiyle temaslar arttırılyor...

Avrupa Birliği (AB dönem başkanlığının; 2011 yılının Haziran ayından 2012 yılının Aralık ayına kadar Polonya, Danimarka ve Güney Kıbrıs üçlüsü tarafından yürütülecek olan üçlü başkanlığın Haziran’da başlaması sebebiyle Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın 9 Mayıs’ta Polonya’ya gideceği bildirildi.

 

Polonya’da gerçekleştirilecek temaslarda, Güney Kıbrıs’ın da dâhil olacağı üçlü başkanlığın programına karar verileceğini yazan gazete, Dönem Başkanlığı Sekreterliği Koordinatörü Andreas Moleskis’in ise toplantının ardından yaptığı açıklamada, Haziran ayına kadar kadro ve bütçe konularında her şeyin hazır olmasını amaçladıklarını söylediğini ifade etti.

 

Politis gazetesi ise manşetten yayımladığı haberinde, Güney Kıbrıs’ın AB dönem başkanlığını yapacağını; Rum tarafının dönem başkanlığını yürüteceği esnada, izlenim yaratmaya değil olayın özüne dikkat etmek istediğini yazdı.

 

Habere göre Stefanu, Rum tarafının kendi öncelikleri bulunduğunu ve Güney Kıbrıs’ın; AB’deki toplumsal bütünlük ve dayanışma konularıyla ilgili meselelere damgasını vurmayı istediğini ifade etti.

 

 

Emiliyu Polonya’da

 

Öte yandan gazete, Rum Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü, Büyükelçi Nikos Emiliyu’nun Polonyalı yetkililerle temaslarda bulunmak üzere Varşova’ya gittiğini ve Emiliyu’nun gerçekleştirdiği temasların gündeminde, AB üçlü başkanlığı, Kıbrıs sorunu, ikili ilişkiler, Türkiye’nin AB katılım süreci, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki durum, aynı zamanda başka ortak ilgi konularının bulunduğunu ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ