10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polisi de soydular!
07 Nisan 2011 Perşembe 13:40

Polisi de soydular!

Hırsızlık olayları hem halkı hem de polis ekiplerini canından bezdirdi...

Ayşe-BULUT-KARPAZ

 

Yenierenköy ve bölge köylerde son haftalarda meydana gelen hırsızlık olayları nedeniyle polis ekipleri, Yenierenköy’de turist olarak bulunan birçok işçinin parmak izinlerine başvuruldu. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Yenierenköy’de evleri açılarak çok miktarda altın ve nakit para çalınan kişiler arasında Lefkoşa Polis Okulu’nda görevli Polis Müdür Muavini Şengül Kadı’nın da olduğu ortaya çıktı.

 

Karakol tekrar köye taşınsın

 

Yenierenköy’de gerçekleşen söz konusu hırsızlıklar nedeniyle vatandaşlar huzursuz. Kapı ve pencere açamayacak duruma gelen vatandaşlar ayrıca, köyde polis kontrollerinin daha sık yapılmasını hatta karakolun tekrar köye taşınmasını talep ediyor. Geceleyin sokağa çıkmaya korkan vatandaşlar, hem can hem de mal güvenliği açısından endişe içerisinde.

 

Güvenliğin sağlanması zor

Yenierenköy Belediyesi sınırları içerisinde 12 köy bulunurken, buradaki karakol kaldırılarak İskele Polis Müdürlüğü’ne taşınmıştı.

 

Karpaz bölgesinde şu anda Dipkarpaz ve Ziyamet köylerinde bulunan karakollarda ve İskele Polis Müdürlüğü’nde çalışan polislerin bölgedeki 27 köye ulaşması ve güvenliği sağlamsı zor oluyor.

 

“Mantığımız anlamıyoruz”

Karpaz bölgesinde ve özellikle Yenierenköy’de polis karakolunun kaldırılmasıyla endişeler de artıyor. Bölgeye yat limanının yapılması ile gelişen bölgede, otelleri restorantlar, inşaatlar artarken, güvenlik önlemlerinin de artırılması yerine, karakolun taşınmasının hangi akla hizmet etiğinin bölge halkı tarafından mantıksızlık olarak değerlendiriliyor ve yetkililer göreve çağrılıyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ